FOTOD: Auto tuled hakkasid streikima ja remonditöökojas leiti kapoti alt üllatus

 (9)
Roti kodu autos.
Roti kodu autos.Foto: Urmas Idarand

Maalehe fotograaf Sven Arbet pidi oma autoga ühe nädala jooksul kaks korda teeninduses käima, sest rott näris masina täisväärtuslikuks eluks ja ohutuks liiklemiseks vajalikud juhtmed läbi.

"Esimese hooga hakkas parempoolne suunatuli kiiresti plõksuma. Pirn läbi, mõtlesin ma, ja viisin masina töökotta. Seal selgus aga, et pirnil polnud häda midagi. Rott, kes ta muu ikka sai olla, oli hoopis valgusallikani suunduvate juhtmete kallal hambaid tervitanud," rääkis Arbet.

Juhtmed parandati ära ja sõit võis jätkuda. Kuid kauaks autoomanikul oma sõidukist rõõmu ei jagunud. Nädala pärast kadusid tuled taas.

Jällegi teekond töökotta ning - oh üllatust küll! - taas pandi diagnoosiks rott ja tema teravad hambad. Seekord vedas automehhaanikutel rohkem - üles leiti ka roti pesa või ladu või kelder või sahver. Kuidas nimetada kohta, kust vaatavad vastu kanakondid, poolik viiner, tükk juustu ja hulk muud söödavat kraami?

"Ja nüüd ma siis mõtlen, kas rott ise on ka kusagil masinas peidus. Näiteks pakiruumis või istme all," muigab Sven Arbet.

Igaks juhuks töödeldi leitud sahvrit dr Google'i nõuannetele tuginedes kassi liivakastist võetud kraamiga. Ehk suunab see tegusa närilise parematele jahimaadele.