FOTOD: Loomad olid lausvihmas kannatlikud

 (1)
FOTOD: Loomad olid lausvihmas kannatlikud
Foto: Raivo Tasso

Tänavune esimene september pakkus hea võimaluse neile vanematele, kelle lapse kool oli otsustanud oma avaaktuse esmaspäeval pidada, minna koos järeltulijaga Ülenurmele ja lapsele loomi näidata.

"Kui sõitsime Tallinnast Tartusse, nägime tee ääres ainult kahes kohas lehmi ja kahes lambaid," ütles Ülenurme tõuloomanäitust avades põllumajandusministeeriumi asekantsler Illar Lemetti, lisades, et praeguse lapsed saavadki loomi näha vaid sellistel üritustel.

Peresid lastega oligi palju, aga näituse õilsat eesmärki ei pidanud millekski ilmataat, kes keskpäeval lasi Ülenurme peale lahti lakkamatu vihmapilve. Esialgu otsisid emad, veel rohkem aga vanaemad lastega varju kohvikus, hiljem üritati sooja saada leivamajas küdeva ahju kõrval.

Loomanäitus käis sellegipoolest edasi, ringi astusid nii lambad, sead, veised kui hobused. Üha vähemaks jääv publik huilgas lõbusalt siis, kui neli põrsast areenil võidujooksu ette võttis, nunnutas aia ääres täpilisi vasikaid ning ahhetas võimsa täku Ettori etteastete peale.

Kõige lemmikumaks loomaks hääletati väike varss Sizi, kelle perenaine on parim Eesti tõugu hobuste aretaja Tiiu Toots.

Lisaks loomadele pakuti tegevust õpitubades ning hoolimata vihmast oli platsis ka väga palju toidumüüjaid. Neile, kes peavad lugu naturaalsest ja maitsvast eestimaisest toidust, tundub Ülenurme näitus-laat olevat küll parim paik seda hankida.