Heategevusklubi Lions tähistab juubelit ning kingib Eestile 100 pinki


Pingid disaini- ja arhitektuurigaleriis
Iga klubi saab otsustada, milline pink hakkab välja nägema ja kellele see pühendatakse. Foto: Eero Vabamägi

Eesti Lions klubi kingib Eesti Vabariigi juubeli ning maailma suurima heategevusorganisatsiooni 100. aastapäeva puhul Eesti rahvale 100 heateopinki.

Osa võtavad Eesti 58 Lions klubi, kes kõik võivad ise valida asukoha, kuhu pink panna, rääkis Lions 100 juubelitoimkonna esimees Vello Tamm. Samuti saavad nad otsustada, milline hakkab pink välja nägema ning valida ka inimese, kellele pink pühendatakse. Igale pingile tuleb vastava Lions klubi nimi koos rahvusvahelise logoga. Tamme sõnul on siltide peal kirjas tekst: „Meie aitame. Koos parema tuleviku nimel. 100 aastat heategevust maailmas 1917-2017".

Praeguse seisuga on ära paigaldatud oma kakskümmend pinki, rääkis Tamm. Lisaks heateopinkidele ehitasid Lionsid eelmisel aastal Tallinna loomaaia Luigeplatsile 9 piknikupinki.

Juubeliaasta puhul on organisatsioon kutsunud liikmeid lisaks teiste aitamisele hoolitsema ka enda tervise eest ja osalema projektis "Kaotame üheskoos 100 kilogrammi!". Samuti pöörab klubi tähelepanu doonorlusele ning on algatanud projekti “Lõviveri”.

Ernesaks