Kolmekuune Mark saab lastefondi abiga sõita Inglismaale ravile

 (2)
Kolmekuune Mark saab lastefondi abiga sõita Inglismaale ravile
Tartu lastefond

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond koos Pärsti vallaga toetab kolmekuuse Marki ning tema vanemate sõidupiletite ostu, et pisipoiss saaks Londonis hädavajaliku tüümuse transplantatsiooni.

Aprillis lastefondi abiga kodusele ravile suundunud Mark vajab arstide soovitusel ravi ka välismaal. Pisipoisil on tüümuse puudumisest tingitud raske immuunpuudulikkus, mistõttu on lapsel kõrge risk korduvateks infektsioonideks.

Selleks, et parandada väikese Marki immuunsust ning koos sellega ka tema elukvaliteeti, on hädavajalik tüümuse transplantatsioon, mis viiakse läbi Inglismaal. Haigekassa tasub küll kõik raviga seonduva, kuid sõidu- ja majutuskulud on pere kanda.

Abi saamiseks pöördus perekond lastefondi poole ning läbirääkimised toimusid ka Pärsti vallavalitsusega. Positiivse lõpptulemusena sõidab pere juba täna Inglismaale. Fond tasus püsiannetajate abiga sõidupiletite eest 1415 eurot ning pere koduvald 1500 eurot.

Tüümus (thymus) ehk harkelund (varasem nimetus harknääre) on inimestel ja paljudel selgroogsetel paariline, kapsliga ümbritsetud, sagarikulise ehitusega, esmane lümfoidorgan, mis reguleerib lümfisüsteemi arengut, toimimist aga ka patoloogiat.