Lastefond alustas ravimatu ainevahetushaigusega Elisa igakuist toetamist

 (1)
Lastefond alustas ravimatu ainevahetushaigusega Elisa igakuist toetamist
Foto: Meisi Volt

TÜ Kliinikumi Lastefond toetab alates augustist sügava puudega 13-aastast Tartu tüdrukut Elisat kuni 400 euroga ühes kuus, mille eest soetatakse talle vajalikku sonditoitu ning esimesel toetuskuul ka sondipumba süsteem.

Elisal on ravimatu ainevahetushäire mukopolüsahharidoos IIIA, mistõttu on laps juba kolm aastat pidanud olema sonditoidul. Elisa vajab ööpäevaringset hooldust ning sajaprotsendilist abi kõikides igapäevatoimingutes. Tüdruku pere saab riigilt ja Tartu linnalt abi küll lapsehoiuteenuse osas, kuid sonditoidu soetamine nõuab siiski suure osa nende igakuisest eelarvest, mis on teinud toimetuleku väga keeruliseks. Seetõttu pöörduski perekond abi saamiseks Lastefondi poole, kes asus last püsivalt toetama.

Otsus lähtub fondi 2013. aasta prioriteedist, mille kohaselt pööratakse erilist tähelepanu sügava ja raske puudega voodihaigete laste ning nende perede abistamisele. Kõik see ei saaks aga toimuda ilma Lastefondi püsitoetajateta. „Oleme ääretult tänulikult püsiannetajatele, kelle igakuise abiga saame raske puudega lapsi toetada pikemalt kui ühekordse abirahaga,“ märkis Lastefondi tegevjuht Küllike Saar.