Lustlik galerii: Kadrinas konstrueerisid koolipoisid lennukeid


CADrina võistlusel.
Kadrina Keskkoolis toimus AutoCad projekteerimistarkvara kasutamise võistlus.Sel aastal projekteeriti lennuki osasid.Foto: Raivo Tasso

Vaimustus, mürts ja põnevus saatsid maakoolis lennukite joonestamise võistlust.

CADrina, sellist nime kannab kuuendat aastat Kadrina Keskkoolis toimuv ülimalt ebatraditsiooniline arvutijoonestamise võistlus. Kui tavaarusaama järgi on arvutijoonestamine eelkõige häkkerite omaette nokitsemine, siis Kadrinas käis suurejooneline show, mille käigus valmis publiku silme all, arvutiekraanidel, neli suurt reisilennukit.

Saalis ja õues ringi kihutavad droonid, lava vallutanud kaunite stjuardesside armaada, õhtujuhi Urmas Vaino vaimukuste sadu, erikülalisest minister, keskkooli ja kõrgkoolide joonestajate ajuderagin, plinkivad ekraanid ja mõnus tümps: See kõik oli kokku kahetunnine mõõduvõtmine, kust võitjana väljus Tallinna Tehnikakõrgkool.

Kadrina Keskkooli vapiüritus, reaaltehnilist õppesuunda tutvustav joonestuskonkurss CADrina on kuue aastaga muutunud Eesti arvutijoonestamise meistrivõistluseks. Seda tullakse vaatama kaugemaltki kui kodumaakonnast. Pinget lisab, et sel rammukatsumisel pakuvad Virumaa koolipoisid ning tüdrukud väärilist vastupanu kõrgkoolide tudengeile.

Ernesaks