Naftaga rikutud muld pani küla käärima

 (5)
ETV mälestab vanu töötajaid-29
Pahapilli külas võib kaevuvesi saastuda kaevu lähedale kuhjatud naftasaadusi sisaldava pinnase tõttu.Foto: Ilmar Saabas

Mustjala osavallakogu esimees Harry Raudvere vedas Pahapilli külaelanike meelehärmiks külavahele kümneid autokoormaid Varese sadama akvatooriumist välja tõstetud naftasaadustega reostatud pinnast.

Lähimad koormad asuvad ühe pere kaevust vaid kümmekonna meetri kaugusel, ning on alust peljata veereostuse ohtu. Lisaks sellele on mõnisada meetrit eemal asuvast Varese sadamast kohale veetud materjal külamiljööle visuaalselt reostav.

Külaelanik Tiit Vimbergi sõnul polevat osavallakogu esimehe ja Varese sadama omaniku käitumises muud motiivi kui kättemaks selle eest, et kohalikud elanikud seisavad vastu Raudvere plaanile püstitada sadamasse tuulegeneraator.

Möödunud aastal ostis Raudvere Tiit Vimbergi ja Ulme Mulla majapidamiste naabrusesse maatüki ja olevat lubanud, et kui nad tuuliku püstitamise osas meelt ei muuda, siis kättemaksuks tassib ta maatüki sadamast kaevatud ainest täis ja hakkab seda sõnnikuga segama. Vimbergi sõnul soovitas Raudvere tal oma elamine maha müüa, sest varsti ei nägevat ta sitahunnikute tagant köögiaknast enam välja.

Pikemalt loe külakäärimisest Saarte Häälest.