Rail Balticu projektijuht: Euroopa komisjoni avaldus ei ole PR-trikk

 (4)
Kevad Keilas
Kevad KeilasFoto: Andres Putting

Euroopa komisjon teatas esmaspäeval, et plaanib rahastada 540 miljoni euroga Rail Balticu esimest ehitusetappi. Rail Balticu projektijuht Miiko Peris kinnitas, et kuigi tegemist on alles komisjoni kavatsusega, on rahastamine kindel.

Perise sõnul ei teinud komisjon eelotsus, vaid esitas väga konkreetse ettepaneku raha eraldamiseks. "Riigid küll peavad heaks kiitma komisjoni otsuse - see juhtub 10. juulil," selgitas Peris Vikerraadio saates "Uudis+".

Tema sõnul on Rail Balticu rahastust analüüsinud paljude liikmesriikide esindajad ning ettepaneku tegemine Euroopa komisjoni poolt näitab seda, et riigid, kes on projektiga seotud, on teinud head tööd ning pannud kokku tugeva projekti, vahendab ERR Uudised.

Peris kinnitab, et tegemist ei ole mingi PR-trikiga. "Eelmisel nädalal tehtud otsus on väga tõsine asi," ütles Peris, kes märkis, et komisjon ise näeb seda suure investeerimispaketiga, mis peaks Euroopa majandusele pakkuma lisaväärtust.

Samuti näitab komisjon ettepaneku tõsiselt võetavust see, et taotlusvooru esitati kokku 700 ettepanekut, millest lauale jäi kolmandik ning nende seas Rail Baltic.