SUUR GALERII: Hingematvalt ilusad loodusfotod

 (19)
Punkar öötunnil
AASTA LOODUSFOTO: Metssiga on meil peamiselt ikka öise eluviisiga loom, kuid sel ajal on tema jäädvustamine loomulikus, kuid olematus valguses võrdlemisi keeruline. Suvel kui appi tõttas kerge udu ja kontrakuma, õnnestus üks selline punkarit meenutav metsseahakatis kaadrisse püüda. Nagu näha võib suvine karvkate neil loomadel olla vahel üsna raju ning ööhämaruses kerkib selline turris hari veel omamoodi süngelt esile.Foto: Erik Mandre

Nädalavahetusel auhinnati Estonia kontserdisaalis “Looduse Aasta Foto 2016” parimaid loodusfotograafe. Vaata galeriist kõigi kategooriate kolme parimat ja eriauhinna saanud töid.

Pea tuhande osaleja seast pälvis konkursi kõrgeima tunnustuse, Suure Hundi ja Aasta Loodusfotograafi tiitli, Erik Mandre fotoga “Punkar öötunnil”.

Aasta Loodusfotograaf Erik Mandre kirjeldas auhinda vastu võttes oma pilti järgnevalt: “Pildi võlu tuleb välja ehk sellest, et metssiga ise oli keskendunud oma olustikule. Täiesti omaenda maailmas,“ ning lisas “Mul on tegelikult hea meel, et metssiga kui liik, kel teatavasti viimastel aastatel on üsna tumedad pilved peakohal, on nii positiivses võtmes siin. Et metssiga on saanud selle tähelepanu.”