Valijakompassi on kasutanud juba üle 4000 vastaja

 (7)
Valijakompassi on kasutanud juba üle 4000 vastaja
Valijakompass---

Esmaspäeva keskpäevast avanes ERRi valimisportaalis Valijakompass, mille abil saavad kõik võrrelda oma seisukohti erakondade omaga enne riigikogu valimisi.

ERRi uudistejuht Urmet Kook ütles ETV saates “Terevisioon”, et Valijakompass on veebikeskkond, kus 30 väitele vastamise tulemusena saab valija ülevaate, milline on tema isiklike seisukohtade kattuvus erakondade omaga, vahendab ERRi uudisteportaal.

“Valijakompass näitab suunda, mitte seda, millise erakonna poolt peab hääletama,” märkis Kook.

Euroopa Ülikooli Instituudi poliitikateaduste doktorant Kristjan Vassil selgitas, et kuigi on ka valijaid, kes teavad täpselt, kelle poolt nad hääletavad, siis suurem hulk on neid, kes on n-ö avatud eelisega ehk valivad sõltuvalt päevapoliitilistest sündmustest.

Urmet Kook selgitas, et Valimiskompassi 30 väidet pani paika ekspertkogu, kuhu kuulusid lisaks temale veel ajakirjanik Külli-Riin Tigasson, politoloogid Anu Toots ja Iivi Anna Masso, sotsioloog Juhan Kivirähk ning kommunikatsioonispetsialist Agu Uudelepp.

Koogi sõnul kajastab Valimiskompass inimeste eelistusi üsna täpselt.

Koostöös e-Riigi Akadeemiaga valminud Valijakompass on alates keskpäevast kättesaadav aadressil www.valijakompass.ee.

Juba mõne tunniga oli Valmiskompass kogunud üle 4000 testija ning suure külastajate arvu tõttu võttis küsimustele vastamine aega.