VIDEOD TURISMIMESSILT | Kas Soome turistide hulk Eestis on tõesti vähenenud? Või siiski mitte?

Täieneb päeva jooksul pidevalt!
Reisijad lennujaamas
Reisijad lennujaamas. Foto on illustratiivne.Foto: Taavi Sepp

Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan veedab tänase päeva turismimessil Tourest 2019. Otseülekannetes teeb ta ülevaateid popimatest turismitrendidest, pakub kuulamiseks-vaatamiseks intervjuusid turimsiettevõtjatega ning annab aimu, milliseid reisiplaane eelolevaks aastaks teha.

Intervjuu EASi turismiarenduskeskuse juhi Margus Sameliga:

VIDEO: Touresti avatseremoonia

VIDEO: Mida ma täna messilt kajastame?

Majandusliku koostöö ja arengu organisatsiooni OECD värske uuringu järgi mõjutavad turismivaldkonna tulevikku mitmesugused ülemaailmsed demograafilised, majanduslikud, poliitilised, tehnoloogilised ja keskkonnaga seotud muutused, mis toovad endaga nii uusi võimalusi kui riske. Peamised turismi megatrendid on turistide arvu kasv ja nõudluse muutused, jätkusuutliku turismi kasv, tehnoloogia ja mobiilsuse areng.

Reisimise populaarsuse kasv toob kaasa erinevate reisisihtkohtade üha suureneva konkurentsi ja vajaduse eristuda.

„Peame (erinevate ministeeriumite - toim) koostöös leidma ideid ja lahendusi tulevikus turismisihtkohana eristumiseks, kuidas tuua turismiettevõtlusesse enam innovatsiooni, suurendada erasektori teadlikkust digitaliseerimisega seotud tehnoloogiate võimalustest oma ettevõtte lisandväärtust kasvatada,” selgitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, viidates täna rahvusvahelisel turismimessil Tourest tutvustatavle värskele raportile pikaajalistest trendidest turismis ja nende mõjust turismi tulevikule.