Eesti loomakasvatajad õpivad lätlaste kogemustest

 (1)
Läti sinised lehmad
Läti sinised lehmadFoto: Lii Sammler, Maaleht

Eesti loomakasvatajad ja põllumajandusnõustajad on põllumajandus-kaubanduskoja korraldatud õppereisil Lätis, et tutvuda sealsete kogemustega keskkonnahoius. Green Agri programmi raames toimuva õppereisi käigus külastatakse erinevaid lihaveisefarme, aga kavas on tutvuda ka mesindus- ja mahetootmistaludega.

„Praegu on Eestis kõigi põllumajandustootjate, aga eriti loomakasvatajate jaoks oluline veeseaduse uuendamine, milles sätestatavad nõuded seavad loomakasvatajatele uute investeeringute tegemise vajaduse. Vaatame ja uurime, kuidas Läti loomakasvatajad sealsete nõuete täitmisega toime tulevad ja kas Läti kogemusest on meile midagi kasulikku õppida ja üle võtta,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja keskkonnavaldkonna juht Ann Riisenberg.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Läti Põllumeeste Parlamendiga viib aastatel 2015-2019 läbi projekti GreenAgri, mille eesmärgiks on vähendada Eestis ja Lätis põllumajandustegevusest taimetoitainete pinnavette leostumist ning sealt edasi Läänemerre kandumist, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. Projekti GreenAgri elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 raames.