Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktorina jätkab Mati Koppel

 (1)
koppel
Mati KoppelFoto: Raivo Tasso

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kinnitas täna järgmiseks viieks aastaks ETKI direktoriks põllumajandusteadlase Mati Koppeli.

Pärast Saku maaviljelusinstituudi ja Jõgeva Sordiaretusinstituudi liitmise lõpetamist kuulutati välja ka konkurss direktori ametikoha täitmiseks. Kahest kandidaadist eelistas komisjon Mati Koppelit, kes oli sellel ametikohal ka varem.

„Põllumajandustootmine muutub järjest teaduspõhisemaks, suureneb teadlaste ja ettevõtjate koostöö,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Ka Eesti Taimekasvatuse Instituut peab uuenema ja noorenema, selgeks tegema koostöö ja tööjaotuse Eesti Maaülikooliga.“

ETKI direktorina jätkava Mati Koppeli sõnul on asutuse suurim väljakutse instituudi kaasajastamine ja teadlasjärelkasvu tagamine. „Arvestades põllumajanduse ees seisvaid väljakutseid on ETKI-l eelseisvail aastail väga oluline roll Eesti põllumajandustootjaile taimekasvatusliku teadustoe pakkumisel. Selleks tuleb jätkata majanduslike ja organisatoorsete muutustega,“ rääkis Koppel.

Mati Koppel on võimekas põllumajandusteadlane, kes on töötanud Põllumajandusministeeriumi haldusalas oleva teadus- ja arendusasutuse (Jõgeva Sordiaretuse Instituut, alates 1.07.2014 ETKI) direktorina 1999. aastast.

Tema teadustöö põhisuunad on sordiaretus, taimekaitse ja resistentsusaretus. Ta on Põhjamaade Põllumajandusteadlaste Assotsiatsiooni taimekasvatuse sektsiooni juhatuse liige ning kuulub Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogusse. Tänavu sai Mati Koppel president Toomas Hendrik Ilveselt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.