Omavalitsuspäev toob kokku ametnikud, poliitikud ja teadlased


Omavalitsuspäev toob kokku ametnikud, poliitikud ja teadlased
Eesti Maaomavalitsuste Liit

26. septembril 2017 toimub Kalevi spordihallis Eesti II Omavalitsuspäev, mis on seekord pühendatud Eesti kohaliku omavalitsuse ja omavalitsusliitude taastamisele ja arengule aastatel 1989–2017.

Omavalitsuspäeval vaadatakse ajalukku, kuid samas seatakse sihte ka tulevikuks. Tervituskõnedega on palutud esinema Eesti Vabariigi president, Läti Vabariigi peaminister, Eesti Vabariigi peaminister ja teised tuntud riigitegelased.

Koos riigi ja kohaliku omavalitsuse ning valdkonna teadlaste esinemistega loodetakse esimest korda näha kohaliku omavalitsuse arengu teemadel diskuteerimas Riigikogus esindatud erakondade juhte. Konverentsile järgneb Omavalitsuspäeva pidulik vastuvõtt ja kontsert. Päeva juhib Gaute Kivistik.

Omavalitsuspäevale on oodatud maakondade, valdade, alevite, linnade ja omavalitsusliitude juhid ning volikogude liikmed perioodilt 1989–2017, samuti riigi ja teadlaste esindajad.

Ajakava ja lisainfo leiab Eesti Maaomavalitsuste Liidu kodulehelt. Omavalitsuspäevale saab registreerida kuni 31. augustini 2017 siin.