Öun Drinks teeb saaremaist limonaadi ja siidrit

 (3)
Öun Drinks teeb saaremaist limonaadi ja siidrit
Öun Drinks OÜ limonaadFoto: Andres Putting

Pärast uuenduskuuri läheb Karjas asuv joogitootja OÜ Öun Drinks üle kohalikule toorainele ja suurendab õunte kokkuostu siidri valmistamiseks.

Öun Drinks OÜ tootmisjuht Juhan Kanemägi rääkis, et sel sügisel ostsid nad hinnaga 25 senti kilo Saaremaalt kokku üle poolesaja tonni õunu.
Kui praegu katsepartiina müüki läinud õunasiidri valmistamiseks pandi käärima 5000 liitrit mahla, siis selle aasta õunasaagist on käärimismahutitesse kogutud juba 30 tonni, tulevikus peaks aga siidritoodangu maht küündima kuni 180 tonnini aastas.

Tootmisvõimsuse suurendamiseks investeerib ettevõte kokku 245 000 eurot, mille eest ostetakse õunte pressimise ja pastöriseerimise seadmed ning mahutid ja tehakse korda praegu veel lagunenud hooneosa.

Kui praegune tootmispind võimaldab valmistada 45 tonni siidrit, siis pärast remonti saab tehas juurde ligemale sada ruutmeetrit pinda ja panna korraga käärima 180 tonni siidrit.

Pastörisaatori kasutuselevõtt võimaldab kogu ettevõtte limonaaditoodangu teha Saaremaa õuntest pressitud mahlast. Seni on tehas limonaadi teinud mandril toodetud sügavkülmutatud mahlast.

Öun Drinks OÜ alustas tootmist 2015. aasta suvel õunalimonaadidega. Poolkuiv Öunasiider, mis on valminud 2015. aastal pressitud saaremaisest õunamahlast, lisandus sortimenti sel aastal.

Põhjalikumalt loe Saarte Häälest.