RMK korraldab Saaremaal suure seajahi

 (23)
Jahimehed jahil
Jahimehed jahilFoto: Arvi Kriis

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) korraldab oktoobris traditsioonilise suurklientide jahipäeva, mis oma sadakonna osavõtjaga on sügavas kontrastis näiteks Kärla jahimeeste otsusega seakatku ohu tõttu võõraid jahile mitte kaasa võtta.

“Ei ole kuskil ühtegi reeglit, mis keelaks mandri jahimehel minna Saaremaale linnujahile või Saaremaa jahimehel mandrile karujahile,” ütles RMK jahinduse peaspetsialist Kalev Männiste Saarte Häälele.

Tema sõnul kujutab RMK iga-aastane jahipäev endast vabas looduses peetavat kliendiüritust, mille sadakonnast osavõtjast moodustavad jahimehed tegelikult suhteliselt väikese osa.

Teisalt aitab jahipäev kaasa RMK Kuressaare jahipiirkonnale seakatku tõttu peale pandud suurendatud küttimismahu täitmisele.

Saarte jahimeeste seltsi juhatuse esimees Mati Tang möönis, et võrreldes Kärla jahiseltsi külalisjahi peatamise otsusega on RMK suurjahi korraldamine Saaremaal tõesti väga kontrastne käitumine. “Aga ma usun, et seal tehakse enne läbi ka jalanõude desinfitseerimine ja alles siis minnakse metsa,” sõnas Tang.