Taimekasvatuse instituut alustas põllukultuuride kahjustajate otsimist


PÕUAKAHJUSTUSED
Foto: Karin Kaljuläte

Eesti Taimekasvatuse Instituut alustas taas vaatlustega ja informatsiooni kogumisega tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisest Eesti erinevates piirkondades.

Põllukultuuride haigus- ja kahjuritõrje perioodil maist juulini teostatakse igal nädalal taimekasvatuse seisukohast olulisemate kahjustajate vaatlusi ning kogutud informatsioon kuvatakse instituudi kodulehel interaktiivsete kaartidena.

Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta. Teadmine taimekahjustajate levikust võimaldab tõrjetööde õigeaegset alustamist, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist.

Parema ülevaate saamiseks taimekahjustajate levikust ootame kõigilt taimekasvatajatelt informatsiooni kergesti äratuntavate kahjurite – kartulimardikas, hiilamardikas rapsil ja lehetäid teraviljadel, esinemise kohta.

Tõrjekriteeriumi ületava kahjurite esinemise kohta tuleb teave(kahjustaja, kahjustatud kultuur, kuupäev, koht (küla, vald)) saata e-aadressile liina.kann@etki.ee või helistada/saata sõnum tel. 53937752.

Allikas: Eesti Taimekasvatuse Instituut