Talunik hakkas põldudel heakorda looma

 (11)
Puhastamine-10
Pilt on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Viljakasvataja Kaido Kirst ei istu talvisel ajal niisama jõude, vaid loob võsagiljotiiniga põlluäärtes euroopalikku heakorda.

“Võsa mahavõtmise mõte on tekkinud iga kord, kui põlluäärt künnad ja oksad kabiini kraabivad,” ütles saarlane Kaido Kirst, kes sel sügisel ostis kasutatud võsagiljotiiniga ekskavaatori, et mõtetelt tegudele üle minna, kirjutab Saarte Hääl. “Sellist asja oleks pidanud juba ammu tegema, et igast viljakilost läheks pool sendikest põllu heakorda ja kuivenduskraavide puhastamisse.”

Nüüdseks on Valjala põllumees põldudel lõikuriga korda loonud juba paar nädalat ja mõned põlluääred on võsast ka puhtaks saanud. “Ega siit mingit rahalist kasu tule, aga ilus on vaadata,” rääkis Kirst teisipäeva hommikul Saklas põlluääri võsast ja kuivanud puudest puhastades.

Kirst tunnistas, et põldude heakorra üle hakkas ta tõsisemalt mõtlema mõni aasta tagasi ühel Baltic Agro reisil Läti põllumeeste juurde. “Eestlastele meeldib Läti asju maha teha, aga Läti põllumeestel olid kõik põllud haritud teeäärte ja kraavideni välja,” kirjeldas viljakasvataja. “Pilt oli ilus, keset suve oli kõik ilusti niidetud ja korras, mida meil väga tihti ei näe,” lisas Kirst, kelle sõnul nägi lõunanaabrite põllumaa välja üsna sarnane arenenud Euroopa riikide omale.