Tigusid tundub tänavu erakordselt palju olevat


Tigusid tundub tänavu erakordselt palju olevat
Tigu aias rohelise lehega maiustamas.Foto: Raivo Tasso

„Tigusid ja nälkjaid on sel aastal nii palju, et aias ringi kõndises haagivad nad end jalanõude külge ja hakkavad lausa mööda säärt üles ronima. Ja mitte ainult aias pole see nii, vaid metsas ja mujal looduses ka. Seeni on niigi vähe ja nüüd panevad teod needki nahka!“ kirjutab Maalehele murelik lugeja.

Kas ongi tigusid väga palju või see ainult tundub nii, seda uurisime Eesti Malakoloogia Ühingu president Anneli Ehlvestilt.

„Ka mulle näib, et tänavune niiske ja jahe suvi on tigudele väga soodne ja neid tundub erakordselt palju olevat. Talv polnud eriti külm, nii et ka see sobis neile ilmselt üsna hästi,“ avaldab Ehlvest oma vaatlustulemused.

„Mis aga puutub sellesse, et nad seenesaagi nahka panevad, siis seeni söövad teod tõesti hea meelega. See on mitmete liikide puhul lausa üks põhitoit. Ja nad ei söö mitte ainult viljakehi, vaid ka seeneniidistikku mullas, kõdus ja varises,“ avab limusteuurija oma uuritavate elutavasid.

Seenesõpradele aga ütleb lohutuseks: „Küllap seeni jätkub siiski nii tigudele kui inimestele, suurem seeneaeg on ikka ehk veel ees.“