Vastasseis Torgu jahipiirkonnas on jõudnud laimusüüdistusteni

 (4)
Vastasseis Torgu jahipiirkonnas on jõudnud laimusüüdistusteni
Jaak Mae,Foto: Tiit Blaat

Torgu jahipiirkonna rentnik Valeri Litvinov kinnitab, et tema vastu on algatatud laimukampaania, meediasõda ja ähvardamine eesmärgiga sundida talle kuuluv firma loobuma jahipiirkonna kasutusõigusest.

Saarte Hääl kirjutas laupäeval, et idapoolsemat osa Sõrve poolsaarest hõlmavas Torgu jahipiirkonnas on kujunenud vastasseis kohalike jahimeeste ja rendiõigust omava OÜ Vesimetsa vahel. 10 aastat tagasi pärast mitut kohtuskäimist kasutusõigusest ilma jäänud MTÜ Jahiselts Sõrve ei ole nõus, et OÜ taotleb kasutusõiguse pikendamist veel kümneks aastaks ning esitas eelmisel nädalal KKA eelnõu kohta vaide.

OÜ Vesimetsa seevastu teatas keskkonnaametile, et neil ei ole eelnõule vastuväiteid. Keskkonnaametile saadetud kirjal, millele on alla kirjutanud OÜ juhatuse liige Valeri Litvinov, on lisatud ka tõdemus: “Oleme teadlikud OÜ Vesimetsa vastu algatatud meediasõjast, laimukampaaniast ja ähvardustest. Seda tehakse selleks, et sundida OÜ-d Vesimetsa loobuma kasutusõiguse loa pikendamisest.”

Sõrve Turismitalu peremees Jüri Mitt kinnitab, et on tema turismitalu lähistel jahti pidavate soome küttide käitumist näinud,mis käib  risti vastu jahipidamise reeglitele. “Kes joob Jägermeisterit, kes õlut,” kirjeldas Mitt.

Seotud lood:

Valeri Litvinov hakkas Miti jutu peale naerma ja ütles, et tema korraldatud jahtide puhul ei vasta see kindlasti mitte tõele.

Keskkonnainspektsiooni kinnitusel on Vesimetsa korraldatud jahte eelmisel aastal kontrollitud viis korda ja rikkumisi pole leitud.