Ahja 5 alustas rännet 16. oktoobri keskhommikul Illinka küla põldudelt ja võttis otsekursi Simferoopoli peale Krimmi poolsaarel, kuhu jõudis keskpäeval. Sealt suundus ta edasi Krimmi poolsaare tippu ning üle Musta mere Türki.

Mere ületas kurg sirgjooneliselt lõuna-kagu suunas ja jõudis Türgi rannikule Türkrli linna lähedale kella viie paiku kohaliku aja järgi. Ränne jätkus lõuna-kagu suunas vahepeatusteta nn nonstop rändena risti üle Türgi keskosas asuva Yumurtaliku linna rannikule Vahemere kagusopis ning üle mere ja piki rannikut Latakiasse Süüria lääneosas.

Edasi jätkus peatusteta ränne lõuna-edela suunal piki Liibanoni keskosa Põhja-Iisraeli.

Esimene rändehüpe lõppes Hula järvel, kuhu kurg maandus 17. oktoobri õhtul kella kuue paiku kohaliku aja järgi.

"Tõenäoliselt jääb kurg sinna kosuma ja ära kulutatud rasvavaru taastama," selgitas Aivar Leito ning pakkus, et lind lendab tõenäoliselt mõne nädalal pärast edasi Etioopias asuva talvekorteri poole, aga välistatud pole seegi, et ta kogu talveks iisraeli jääb.

Esimese peatusteta rändehüppe ligikaudne kogupikkus oli 1600 km, mille Ahja 5 läbis 31 tunniga. See teeb keskmiseks rändekiiruseks 52 km/h.

"See ei ole küll päris uus maailmarekord, kuid selle lähedane küll," kommenteeris Leito.

Lennukõrgus oli sookurel vahemikus 200-2000 m enamasti 500-1500 m merepinnast, Musta mere kohal valdavalt 500-1000 m ja maksimaalselt kuni 2000 m.