Martin Repinski Foto: Priit Simson

„Viimase paari päeva jooksul on väga paljud Eesti ettevõtjad saanud oma meilile ettepanekuid registreerida oma ettevõte Lätti. Sealne hiljutine maksumuudatus, mille tulemusena mikroettevõtted, mille käive on 7000-100 000 eurot, maksavad kolmel esimesel aastal vaid üheksa protsendilist käibemaksu, olles samal ajal vabastatud tulu-, sots- ja töötuskindlustusmaksete maksmisest, soodustab selgelt sealset ettevõtluskeskkonda ning inimeste soovi tegeleda ettevõtlusega. On ilmselge, et see stimuleerib ka Eesti firmasid Lätti liikuma,“ sõnas riigikogu maaelukomisjoni liige Martin Repinski.

„Mina tean ärimehi, kes on reaalselt lahkumiseks valmis. Eesti eelarve jaoks tähendab see järjekordselt saamata makse, eelarvesse tekivad täiendavad augud ning valitsus peab asuma välja mõtlema uusi katteallikaid."

Eesti vajab selgelt alustavate ettevõtete maksupoliitika ülevaatamist ning liberaliseerimist. Peame tegutsema viivitamatult, kuna Läti juba korraldab aktiivset PR-kampaaniat. Me ei saa ühtegi päeva oodata, kuna tagajärjed meie majandusele võivad olla pöördumatud, on Repiski veendunud.