Sibulakülade elu-olu augustis. Foto: Bianca Mikovitš

„Peipsi järve äärne piirkond on tuntud oma eripärase toidukultuuri poolest. See on kogu Eesti sahver, kus kasvatatud või toodetud kvaliteetset toitu käiakse oma toidulauale toomas,“ ütles maaeluministeeriumi Eesti toidu programmi projektijuht Kadi Raudsepp.

„Eesti aasta toidupiirkonda valitakse selleks, et aidata kaasa kohaliku toidu ja toidukultuuri tutvustamisele. Peipsimaa taotlus oli hindamiskomisjoni hinnangul kõige põhjalikum kava piirkonna toidutraditsioonide tutvustamiseks nii sise- kui väliskülalistele,“ lisas ta.

Koos tiitliga antakse toidupiirkonnale üle ka pooleteise meetri pikkune kahvel.

Peipsimaa toidupiirkonda kuuluvad nelja maakonna kakskümmend omavalitsust: Ida-Virumaalt Alajõe, Lohusuu, Iisaku, Tudulinna ja Avinurme vallad; Jõgeva maakonnast Mustvee linn, Torma, Kasepää, Saare ja Pala vallad; Tartumaalt Alatskivi, Peipsiääre, Piirissaare, Vara, Võnnu ja Meeksi vallad ning Kallaste linn; Põlva maakonnast Räpina, Mikitamäe ja Värska vallad.

Peipsimaa maitsete aasta eestvedaja on MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök.

Maaeluministeerium kuulutas konkursi 2017. aasta Eesti toidupiirkonna tiitli kandja leidmiseks välja oktoobris.

2016. aasta, mil esmakordselt toidupiirkonda valiti, on olnud Hiiumaa maitsete aasta ja Kadi Raudsepa sõnul on see näidanud kohalike maitsete elujõudu. Seal toodetud toidule pööras ka ühiskond suuremat tähelepanu.

Eesti toidupiirkonna valimine on osa müügiedenduskavast „Eesti toit 2015–2020“, mille kohta saab lähemat teavet www.eestitoit.ee ja www.facebook.com/Eestitoit.