Lilleline ja triibuline kangas üheskoos on esmapilgul ehk ootamatu, aga kuna mõlema riidetüki toonid omavahel sobivad, siis on lõpptulemus üllatav. Pille Hermann

Kuigi ka poest võib leida vägagi erinevaid laudlinu, tuleb aeg-ajalt ka endal tuju õmmelda ja katsetada ning erinevaid mustreid kokku sobitada.

Lina suurus sõltub üldjoontes laua suurusest, see võib katta ainult lauaplaati või siis hoopiski üle servade langeda, kas või põrandani välja. Et lina korralikult laual püsiks, on kasutatud tihedat puuvillast kangast, mis muudab selle pisut raskemaks.

Et õmblemine läheks kiiresti ning vähema vaevaga, on esmalt valmis õmmeldud kangastest torud. Selleks on roosiline kangas keskelt kokku murtud, nii et parem pool jääb sisse, ning seejärel servast kokku õmmeldud.

Nüüd triikige õmblus lahti ning sättige see töö keskele. Nii ei jää servadesse õmblust, vaid valmis tööl asub see pahemal pool ning keskel. Samuti on kinni õmmeldud üks ots ning teisest ainult pool, et selle kaudu saaks töö ümber pöörata. Sarnaselt toimige ka triibulise kangaga.

Seejärel asetage triibuline kangas roosilise peale ning õmmelge töö keskelt ühe õmblusega kinni. Viimaseks asetage peale pits ning õmmelge see mõlemast servast kinni. Pits lisab linale efekti ning aitab kõike omavahel kokku liita.