Kilekotid on kindlas kohas ega ummista enam lauasahtlit. Pille Hermann

Kilekottide korduskasutusega aitame kaasa nende kasutamise vähendamisele. Kuna lauasahtlis kipuvad lahtised kilekotid segadust tekitama ning jäävad alatasa sahtli vahele, on otstarbekas neile õmmelda oma panipaik. Nii teavad kõik, kust neid vajadusel võtta ning kuhu tagasi panna.

Kui kilekotte on kogunenud rohkem, võib eraldi hoidja teha suurtele ning väikestele kilekottidele. Pisut vaeva on küll õmblemisega, aga hiljem on lihtsam õiget kotti kätte saada ning otsimisega on vaeva vähem.

Õmblemiseks sobib hästi puuvillane kangas, värvitoonidest valib igaüks oma lemmiku. Lõigake esmalt kangast ristkülikukujuline tükk. Väiksema hoidja tarvis lõigake tükk suurusega 25 × 35 cm, millele lisage õmblusvaru. Õmmelge külg kokku, seejärel keerake nii ülemises kui alumises otsas serv tagasi sellise arvestusega, et sinna on võimalik teha ka kummikanal. Kumm hoiab ava kenasti koomal ning kilekotid ei kuku välja.

Kui aga käepärast juhtuvad olema püksid, mida enam ei kanna, võib hoidiku õmmelda hoopis püksisäärest. Siis jääb küljeõmbluse tegemine ära, tuleb vaid ülemisel ning alumisel otsal serv tagasi keerata.

Samasuguse kilekotihoidiku võib vabalt ka kududa või heegeldada.