Sageli piisab maitsekaks tulemuseks vaid paarist-kolmest toonist, kus tikandil on tehtud üksnes piirjooned ning vaid väikesed lillemotiivid täis tikitud.
Kauneid suuri tikitud vaipu imetledes ei maksa ehmuda ning arvata, et tikkimine on ilmvõimatu. Alustada tuleb väiksemate esemetega, et õppida ja harjutada. Küll siis tasapisi tulevad ka kõik õiged kalded ning kumerad nurgad, et lilled näeksid lopsakad ja täidlased välja. Nii jätkub huvi ja indu edaspidi ka suuremate tööde tegemiseks.
Õhuke toolipadi muudab istumise mugavamaks. Lihtsad lehemotiivid võib valmis tikkida ka ilma mustrilehelt mustrit valimata, joonistades sobiva motiivi vaba käega ette.

Pille Hermann

Kindlasti tuleb pistete valimisel arvestada, millisele esemele tikand läheb ja kuidas seda kasutatakse. Nii näiteks ei maksa toolipadja puhul, mille peal iga päev istutakse, väga peent tööd ette võtta. Pigem võiks valida suurte õite või lehtedega mustri, millel vaid motiivide servad on üle tikitud ning mõned väikesed lilleõied täidetud.

Joonte tikkimiseks on ideaalne ahelpiste, olgu siis tööks lillevarred või õied. Niisamuti sobib ahelpiste hästi ka suurte tikandite tegemiseks, kus teisi pisteid tarvis polegi – piisab vaid, kui servad üle tikkida. Samas sobib see piste ka motiivide täitmiseks.