Muhv annab sooja, sest on tehtud vanutatud kampsunist, mis kaitseb käsi ka kõige hullemate tormituulte eest. Astrid Lepik

Ajalooliselt on käsi soojendav muhv kuulunud nii naiste kui ka meeste rõivamoodi, kuid muhvist rääkides tuleb eelkõige silme ette pilt kaunist daamist. Kuigi muhvid olid algselt valmistatud karusnahast, võib neid tänapäeval ka käepärasematest materjalidest teha. Nii näiteks on pildil olev roosa muhv tehtud vanast kampsunist.

Mõnus muhv hoiab käed soojas ning on ka mugav toimetamiseks. Näiteks ei ole ruumi sisenedes mingit muret, kuhu kindad panna, sest muhv võibki kaela rippuma jääda, ilma et oleks hirmu, et ära kaob.

Muhvi tegemiseks on kasutatud vana villast pikka kampsunit. Enne meisterdamist on kampsunil varrukad ära lõigatud ning kehaosa pesumasinas vanutatud. Venitage masinast välja võetud kampsun ühtlaseks ning asetage kuivama. Kuivanud esemel lõigake mõlemad otsad ühtlaseks.

Selleks et tuul muhvi sisse ei puhuks, on kampsuni varrukad muhvi otstesse pikenduseks õmmeldud. Kaela riputamiseks vajaliku paela võib õmmelda kampsunist ära lõigatud vanutatud osadest või panna sellele hoopiski siidist paelad, et saaks ka pidulikud lehvid siduda.