onu Eskimo Foto: Rait Tuulas, AS Balbiino

„Balbiino jäätisemuuseumi on oodatud kõik huvilised tutvuma maailma ja Eesti jäätiselooga alates hiinlaste jäämaiustusest kuni Onu Eskimo pärandi ja koorejäätise võidukäiguni. Jäätisemuusemi loomist inspireeris nii Balbiino armastus jäätiste vastu kui ka aastaid tagasi loodud jäätise ajalootuba, mille eksponaadid leidsid auväärse koha ka vastavatud jäätisemuuseumis,“ ütles Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

muuseumis saab tutvuda Eesti esimeste jäätisemasinatega, mis kuulusid Onu Eskimole, ning video vahendusel ka Balbiino jäätisetootmisega. Jäätise ajaloo sein annab ülevaate olulisematest sündmustest alates maailma esimese jäätise valmistamisest kuni Eesti viimaste jäätisetrendideni välja. Külastajaid ootavad mitmed põnevad interaktiivsed ja juba tuttavad uue vormi saanud mängud.

„jäätisemuuseumi avamine on minu jaoks erakordselt tore sündmus, meelitades mind pärast kümmet aastat taas Tallinna tulema. Enda jäätisemasinate nägemine muuseumis tõi mulle meelde palju ilusaid mälestusi, samuti oli põnev näha enda nime Marco Pologa samal ajalooseinal,“ ütles jäätiselegend Evald Rooma.

Balbiino jäätisetehases asuv jäätisemuuseum on külastajatele avatud alates augustist iga kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval. Külastus tuleb eelnevalt registreerida e-posti aadressil info@balbiino.ee. Jäätisemuuseumi külastamine on kõigile tasuta. Külastuste ajal tutvustab kohapealne giid muuseumi, selle eksponaate ja nende ajalugu ning annab ülevaate interaktiivsetest võimalustest, mida jäätisemuuseum pakub. Korraga pääseb muuseumi külastama maksimaalselt 25 inimest.