Pilt ei ole isegi mitte illustratiivne. Karin Kaljuläte

Millist nägu on Eesti? Eesti inimeste nägu. Eesti kaunite külade nägu. Hingega hooldatud põldude nägu. Metsade ja veesilmade nägu. Meile oluliste sündmuste pidulaua nägu. Kodusus ja kodumaisus on eestlase jaoks aina oluline.

Maaleht on nüüd juba üle 31 aasta pühendunud Eesti maaelule ja Eestimaa elule. Kandnud otse südames Eesti inimeste toimetamisi, hinnanud Eesti inimeste saavutusi, juurte juures olemist.

Näeme, kui oluline on hoida maaelu jätkusuutlikkust. Eesti põllumehed ja maaettevõtjad on need, kes kujundavad Eesti kultuuri, traditsioonid, maastiku, toidukvaliteedi. Kõik selle, mille üle võime praegu uhked olla. Aga me ei saa seisma jääda, vaid peame olema uudishimulikud, et elu edeneks edasi.

Oleme koos partneritega otsustanud korraldada Maalehe messi, mis toimub 26.–28. septembrini 2019 Eesti Näituste messikeskuses Tallinnas.

See on kaasaegsete ja mitmekesiste logistiliste võimalustega keskus, mis võimaldab maaettevõtjate ja maaelu edendajate vahel luua otsekontakte, annab seninägematut sünergiat meediakanalite ja meediumide vahel ning koondab suurt turgu.

Ekspress Gruppi kuuluv Maaleht on Eesti suurim nädalaleht, juhtiv ajaleht, kelle toodete- ja teenustekorvis on menukad ajakirjad ja lehed (näiteks Maakodu, Targu Talita, Maalehe ristsõnad, Maamajandus, Metsaleht), “Aasta põllumehe” konkurss, loodusretked, maaelu eri tahke hõlmavad raamatusarjad ja palju muud. Maaleht on oma kontseptsioonilt ja edult ainulaadne terves Euroopas.

Eestis on vajadus messi järele, kus maaettevõtjad, maamajandajad ning kõik seonduvad ärid saaksid senisest palju paremini otsekontakte, kiireid vastuseid oma küsimustele ning mis koondaks messi–meedia vahelise ekspertiisi ja sünergia.

“Olen kindel, et Maalehe messist saab maamajandajate kasulik kohtumispaik,” kommenteerib Maalehe peatoimetaja Andres Eilart. “See on koht, mis aitab tegevust edendada, innovatiivseid lahendusi käiku võtta, samuti toob seninägematult ulatusliku väljundi. Maalehe mess on koht, kus ettevõtjad saavad praktilist infot ammutada ja jagada; koht, kus eksperdid tutvustavad uuenduslikke lahendusi eri sektorites. Õdus ja tõhus mess, mis kuulub 100% osalejaile endile.”