Foto: Sergei Stepanov

Kohe avamisel tõttasid lapsed rajatud liumägedest alla laskma ning nendega liitus ka üks rõõmsameelne vanaproua, kes sai toreda vastlaliu.

Kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Artur Tiganik rõõmustas lumelinna avamisel, et kaitseväelaste ja kooliõpilaste ühistöö tulemusel sai Narva enne iseseisvuspäeva paraadi uue linnaosa. Tema sõnul olid kõik meeskonnad leidlikud, kiired ja koostööaltid.

Lumelinna tegemisel võistlesid nädalavahetusel tiimid Viru jalaväepataljonist, Narva keeltelütseumist, Narva Eesti gümnaasiumist, TÜ Narva kolledžist, Narva ja Kiviõli kunstikoolidest, Narva Kreenholmi gümnaasiumist ning Narva muuseumist. Avamisel kuulutati välja ka lumelinna ehitamise võistluse võitja, kes sai auhinnaks reisi Rootsi. Võistluse võitjaks osutus Narva Kreenholmi gümnaasium.

Lisaks ehitasid võistkonnad lumelinna “Minu Narva”, mis on kaheksast lumeplokist koosnev fantaasiapilt baroksest Narvast kui kindlusest. Lumelinna sisse moodustub väike siseõu, kus trepid tõusevad eri kõrgustele ning sealt algavaid radu pidi saab lasta liugu väljapoole kindlust.

Lumelinn jääb avatuks, kuni ilm seda võimaldab.