Väiketootjate jäätised Foto: Anni Õnneleid

Tõsi, kõigist poodidest väiksemate tegijate jäätiseid ei leia, kuid näiteks Lõunakeskuse taluturul on nende sortimendist kena valik. Kõige laiem tootevalik on La Muu karpides ökojäätiseid, kusjuures maitsed on väga erinevad, alates pistaatsiapähklist ja lõpetades kirsiga. „La Muu karamelli-meresoola jäätist peab kindlasti meil külmikus olema, kuna seda käivad ostjad pidevalt otsimas,“ rääkis Lõunakeskuse taluturu juhataja Merle Vall.

Teine juba mitu aastat jäätist tootnud ettevõte on Pure Line. Kui nende tooted olid varem kahvatutes paberist pakendites, siis nüüd on seier teises otsas ja Pura Vida sarja uued tooted kannavad silme eest kirjuks võtvaid kuubesid. Valikus on nii topsi-, koonus- kui ka pulgajäätised.

Ka talujäätis on esindatud – Esko talu jogurtijäätiseid on viis erinevat sorti ja need on nii väiksemates kui suuremates topsides. Fresko käsitööjäätised on aga nägusates väikestes purkides ja julgete maitsetega nagu näiteks vesimünt-avokaado või tonkauba. Uued ja huvitavad on ka Jäämarja käsitsi valmistatud naturaalsetest marjadest ja puuviljadest pulgajäätised, mida on üle 10 erineva sordi, kusjuures nende seas on ka palju veganitele sobivaid.

Lisaks neile on ka mitmeid jäätisetootjaid, kelle valmistatut ei leia poodidest, vaid laatadelt või muudelt üritustelt.

Millised on sinu lemmikjäätised? Anna teada kommentaarides!