Neil päevil on Kalevi staadioni vallutanud väikesed peolised. eile häiris nendehilisõhtune harjutamine ümbruskonna elanikke sedavõrd, et kogale kutsuti politsei. Foto: Helena Pass

Laulu- ja tantsupeo proovid kipuvad juba paaril-kolmel viimasel päeval igasugustest graafikutest ja ettekavatsetud ajapiiridest väljuma.

Nii pidid ka eile õhtupoolikul kell 19.30 kohale kutsutud lapsed esiteks poolteist tundi oma harjutamisjärge ootama ning eks selle tõttu lükkus kogu ettevõtmine juba vaata et öötundidele. Nimelt on just Kalevi staadion paigaks, kus oma hääleharjutusi, proove ja salvestusi teevad mitte ainult tantsijad, vaid ka laululapsed. Sestap on ajakava tihe ja graafik kipub igast otsast rebenema.

Kohalikul rahval sai sellest ühel hetkel villand, sest kogu tegevus staadionil käis läbi kõva võimenduse ja oli allatuult bussijaamani kenasti kosta. Pärast kella ühtteist õhtul kohale saabunud politseinikud selgitasid seda olukorda staadionil vägesid juhatanud tantsu- ja koorijuhtidele ning proov jäeti katki.

Poolelijäänud proove jätkatakse Kalevi staadionil täna pärastlõunal.

Politseist täpsustati, et kedagi nad laiali ei ajanud, kuna selleks ajaks kui korrakaitsjad saabusid, oli proov juba läbi ning lapsed lahkumas.