Priidu Pärna selgitab: "Kui inimene A sureb, siis pärand läheb võrdsetes osades üle surnu A lastele. Kui mõni A lastest on surnud, siis pärib selle osa vastavalt tema laps ehk A lapselaps, kui selliseid on. Kui A-l ei ole lapsi ega lapselapsi, kutsutakse pärima teine ring ehk A vanemad. Kui ka A vanemad on surnud, tulevad pärima surnud A vennad ja õed ning nende surma korral A venna- ja õelapsed." SVEN ARBET

Vanaisa hoidis mind väga. Kui sain 18aastaseks, kurtis ta mulle, et jäi oma majast ilma. Aasta oli siis 2000. Nüüd on vanaisa juba mitu aastat surnud, samas olen teada saanud, et tema maja on praegu minu onu nimel.

Ma tahaksin tagantjärele selgitada, kas vara pärimine oli seaduslik, aga mulle sugulased midagi ei räägi. Öeldi, et mina olen kolmanda ringi sugulane. Olen vanaisa poja laps (vanaisa esimesest abielust). Praegune kõnealuse Harjumaa maja omanik on vanaisa poeg vanaisa teisest abielust. Minu isa on surnud. Mitmenda ringi pärija ma olen? Kuhu peaksin pöörduma, et teada saada, kuidas vanaisa vara jagati ja kas seda tehti õiglaselt?

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: