Mustamäe tee Foto: Priit Simson

Maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rain Hallimäe sõnul on päevaste plusskraadide tulemusena teede muldkehad hakanud sulama, mille tõttu väiksema kandevõimega teekonstruktsioonid võivad kaotada suure osa oma kandevõimest.

„Me oleme ebatavaliselt sooja veebruarikuu tõttu juba asunud paigaldama massipiirangu liiklusmärke ning tänase seisuga kehtivad need rohkem kui tuhandel kilomeetril meie teedel,“ selgitas Hallimäe, kelle sõnul piiratakse kevadeti raskeveokite liikumist tavaliselt u 4000 km-l. Hooldeosakonna juhi kinnitusel taastub tee vajalik kandevõime alles siis, kui teekonstruktsioonid on täielikult sulanud ja tahenenud – sõltuvalt küll ilmast, aga tavaliselt alles mai alguseks.

Täpsema info teede sulamise tõttu kehtestatud massipiirangutest leiad SIIT, valides parempoolsest ülemisest menüüst lahtri alt „defineeri ise“ valikud „Massipiirangud“ ja „Massipiirangud joonena“.

Samast kohast paremal äärel asuvast menüüst „kasulikud lingid“ alt leiad ka üle-eestilise massipiirangute tabeli, kus on võimalik selekteerida välja oma kodukoha maakonna piirangud. Samuti on infot teede lagunemise kohta võimalik nii saada kui jagada Maanteeinfokeskuse tasuta lühinumbril 1510.