Foto: Ilmar Saabas

Kolmapäeval (18.01.) libiseb üle Baltimaade läänest itta madalrõhulohk, mis kannab Eestisse niiskema ja soojema õhu. Taevas tõmbub tihedamalt pilve. Paljudes kohtades sajab lund ja lörtsi, rannikul ka vihma. On udu ja jäidet. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel Ida-Eestis -4..-10, Lääne-Eestis -1..-6°C, saartel kuni +1°C, päeval tõuseb -3..+3°C-ni.

Neljapäeval (19.01.) liigub üle Norra mere ja Skandinaavia põhjaosa Barentsi mere suunas uus aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserv laieneb Läänemeremaade kohale. Õhk on niiske ja soe. Kohati sajab lörtsi ja vihma, on jäiteoht. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, puhanguti 15, pärastlõunal põhjarannikul kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +1..+3°C.

Reede (20.01.) öösel läheneb mööda ulatusliku madalrõhuala lõunaserva Läänemerele järjekordne lohk, mis päeva jooksul üle Baltimaade ja Soome Venemaale ruttab. Öösel on pilvi hõredalt ja ilm peamiselt sajuta. Tugev loode- ja läänetuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb hommikuks 0..-5°C-ni. Päeval pilvisus tiheneb ja õhtu eel liiguvad uued lume- ja lörtsipilved üle Eesti loodest kagusse. Mõõdukas tuul puhub läänekaarest ning õhutemperatuur tõuseb -2..+2°C-ni.

Laupäeval (21.01.) lahkub madalrõhulohk Venemaale ja Läänemere kohale kerkib kõrgrõhuhari. Pilved hõrenevad ja saju tõenäosus kahaneb. Puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-6°C, päeval -3..+2°C.

Pühapäeva (22.01.) öösel taandub kõrgrõhuhari Venemaale ning Eesti satub päeval Põhja-Euroopat ületava aktiivse madalrõhkkonna lõunaserva. Öö on veel vahelduva pilvisusega, peamiselt sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Õhutemperatuur langeb -3..-11°C-ni, saartel on 0..+1°C. Päeval läheb pilvisemaks, kuid sajupilvi (peamiselt lörts) on oodata alles pealelõunasel ajal. Edelatuul tugevneb 8-13, rannikul puhanguti 18 m/s. Õhutemperatuur tõuseb -1..+2°C-ni.

Esmaspäeval (23.01.) liigub aktiivse madalrõhkkonna lõunaservas üle Eesti läänest itta sajuala. Sajab lund ja lörtsi, rannikul ka vihma. Öösel puhub tugev edelatuul, päeval annab edela- ja läänetuul veidi järele. Õhutemperatuur on öösel -1..-5, saartel ja läänerannikul 0°C lähedal, päeval -1..+2°C.

Teisipäeval (24.01) kaugeneb madalrõhkkond Venemaale ning Lõuna-Skandinaaviast läheneb kõrgrõhuhari. Hooti sajab lörtsi ja lund, saarte rannikul ka vihma ning loodetuul nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on 0..-4, saartel kuni +2°C, pärastlõunal võib hakata kiiresti langema.

Allikas: Riigi Ilmateenistus