Igaühest oleneb, kui palju töökohti säilib Foto: Madis Veltman

„Tervis on muidugi nr 1. Paljudel on praegu raske aeg ja veel raskem lähitulevikus, ka majanduslikult. Vähim, mida teha sain praegu on anda ideid, kuidas üksteist väga lihtsalt aidata, eriti imelisi Eesti väikeettevõtjaid ja loomeinimesi.Vabalt võib neid ideid jagada!”

Nii seisab Reactive.ee - UX/UI design studio Facebooki küljel.


Kirjas on üleskutse „Aitame üksteist raskel ajal. /.../ Kindlasti leiad siit kasvõi ühe punkti mida teha!”


10 lihtsat nõuannet Eesti töökohtade toetuseks on järgmised:

  1. Kui sul on poes valida, vali Eestimaine toode. Eriti äge kui see on väiketootja oma.
  2. Kui sul on kodukandis väiketoitlustaja, kodukokk - telli temalt. Sama lemmikkohvikute ja -restoranidega - telli äpist nende hõrgutisi.
  3. Kui sul on lemmikspa, hotell, turismitalu, seikluspark - reserveeri aasta teise poolde nende teenuseid.
  4. Vaata aasta teise poolde, eriti sügisesse aga ka suvesse, kontserte, etendusi, üritusi, festivale. Unista neist juba praegu ja osta piletid ette ära.
  5. Paljud su lemmikmuusikud on praegu püsti hädas. Uuri, äkki on nad nõus tegema üle videoedastuse su perele lühikese virtuaalse privaatkontserdi mõistliku tasu eest - a la 50 euri pool tundi? Küsida tasub kindlasti. Paljud pakuvad kindlasti ka albumeid müügiks. Guugelda või küsi FBs.
  6. Osta raamatuid. E- või paber. Meie e-poodidest, meie autoritelt.
  7. Hangi kõigi nende virtuaalseid kinkekaarte, kui neil muidugi on (kui pole - küll teevad :) )
  8. Ringid, klubid, spordisaalid, joogatunnid - isegi kui sa ei saa praegu minna, maksa võimalusel kuutasu edasi.
  9. Kui sul on sõber, tuttav, mõni inimene, kes kaotab töö - äkki sinul oleks talle rakendust, kasvõi poole kohaga või pisteliselt. Laulukirjutaja võib aidata turundussõnumeid ja kodulehe tekste teha, ürituste fotograaf õues su lemmikloomi pildistada, sportlane muru niita või puid teha (win win!).
  10. Isegi kui mingil põhjusel sa hiljem ei saa etteostetud teenuseid kasutada - ära küsi hiljem raha tagasi kui vähegi võimalik. Sest sa oled hea Eesti inimene.

Täpsemalt ja pikemalt siit.

Lisaks: „Kindlasti on 1000 ideed veel. Kannatame selle jama üheskoos ära, õpime raskest ajast hästi palju ja tuleme kõigest tugevamatena välja,” rõhutab oma saidil Kaupo Kalda, pereisa, disainerist ja fotograafist väikeettevõtja ning muidugi südamest eestlane.