Ako Luts mõtles välja kuuseokkajahu. Foto: Argo Ingver

“Helistajaid on olnud omajagu,” kinnitas Ako Luts. Lähipäevil on tal kohtumine ühe kohvikupidajaga, kes pakub menüüs looduslähedasi tooteid ning üks kohvik on veel silmapiiril.

Luts avastas oma rõõmuks, et harilik kuusk on nimetatud tänavuse aasta puuks ning peab seda heaks märgiks — tundub, et inimestele idee kuuseokkateest meeldib.

Kuuseokaste kasutamise peale hakkas vanahärra mõtlema, kui torm ta kodu juures rea kuuski maha murdis ning talle tundus, et midagi peab saama ju teha ka okastest, sest miks peaksid need niisama raisku minema?

Nii nuputas ta välja päris oma tehnoloogia, kuidas saada okkaid okste küljest kätte. Siis need kuivatatakse ja jahvatatakse, doseerib aga igaüks maitse järgi.

Kuuseokkajahu
Foto: Argo Ingver

Kuuseokastest teed tehes tuleks tema soovitusel vältida okaste jahvatamist tolmpeeneks, mis viiks toimeainete kiirele lagunemisele.

“Ma ei tea, kas keegi peale Ako Lutsu kuuseokkaid teena sel moel Eestis veel kasutab ja müüb. Küll usun, et veterinaar- ja toiduametiga tal probleeme ei peaks tekkima ning see läheb tal lihtsalt — see okkatee ei ole mingit moodi mürgine,” lisas Raal.

Pikemalt saab lugeda SIIT.