Laura Vilbaste ja kassid Foto: Sven Arbet

Lemmikuhoidjana peab Laura peamiselt hoolt kandma kasside eest, kuid ette on tulnud ka koerte, hamstrite, tšintšiljade ja isegi ühe jänese hoid. Tema sõnul pole küsimus selles, et tuttavaid ei saaks omaniku äraoleku ajal looma juures käia, vaid inimesed otsivad usaldusväärset hoidjat ja soovivad, et nende loomadega tegeletaks.

Laura pakub teenust eelkõige Tallinnas ja selle lähiümbruses. “Olen nõus sõitma igale poole, aga see tuleb ebamõistlikult kallis loomaomanikule ja ajakululiselt pole ka mõistlik,” sõnab ta. Nimelt lisandub väljaspool Tallinna hoiuhinnale (alates 15 eurot päev) iga kilomeetri eest 0,50 eurot. Kohapeal on ta korraga tunnikese, ent sõidu tõttu arvestab ise alati visiidiks kaks tundi. Ehkki hind on nii mõnegi kliendi ära ehmatanud, on Laura sõnul teenus seda väärt.

Rikkalik kogemuste pagas

Laura alustas lemmikuhoidja teenuse pakkumist laiemale ringile mullu mais, kuid sõprade-tuttavate loomi võttis ta aeg-ajalt enda hoole alla juba varem. Lisaks on ta MTÜ Pesaleidja kaudu pakkunud aastate jooksul hoiukodu enam kui 30 uue kodu otsingul olevale kassile. Tänu sellele, et Laura on aastaid olnud Pesaleidjas vabatahtlik, on tal suur kogemuste pagas ning ta saab edukalt hakkama nii süstimise kui trikkide õpetamisega.

Pikemalt saate Laura kohta lugeda siit