“Mulle tundub, et praegu on tekkinud uus probleem – inimesed kardavad Saaremaad,” ütleb Saaremaa üks suurema haardega turismiettevõtjaid Terje Nepper.
Sellise mastaabiga krahh, mille kõik tagajärjed on praeguseks veel avaldumata, vajab turismiga tegelevailt ettevõtteilt olulisi muudatusi. Ka Nepper mõtleb, kuidas kaheks kuuks nulli kukkunud käivet kas või kriisieelse taseme ligidale tõsta, aga mõtleb ka sellele, mismoodi võimalikku järgmist katastroofi ennetada.
“Kui võib-olla siin saarlasi alguses kardeti, siis mina ütlesin kohe alguses, et saarlasi ei ole üldse mõtet karta,” lausub piimatooteid valmistava Saaremaa Delifoodi omanik Margus Puust enesekindlalt. “Saarlased olid esimesed, kes hakkasid pikivahet hoidma ja kes hakkasid ennast poes rohkem jälgima. Siis tuli ülejäänud Eestimaa järele.”
Ootamatult saarlaste peale langenud viiruseneedus võis teha teene muule Eestile. “Läbi selle alguse päästeti võib-olla nii mõnedki inimelud ülejäänud Eestis,” pakub Puust. Tal on ilmselt õigus, sest Saaremaa viirusetõrje kogemused andsid tõepoolest mandri arstidele tarvilikku teavet.

Avalehele
26 Kommentaari
Loe veel: