Näiteks Harjumaal Kose vallas suvilat pidav 56-aastane Tõnu (nimi muudetud – toim) sõnas, et külastab maakodu pea igal nädalavahetusel kevade keskpaigast kuni sügiseni. Mees tunnistas, et ta pole sinna suitsu- ega vingugaasiandurit paigaldanud.

„Ma ei ole seda siiani tähtsaks pidanud,” ütles ta. „Ilmselt on põhjus see, et siiani ei ole õnnetust juhtunud.”

Päästeameti andmetel on aga suvilates tärganud tulekahjusid omajagu.

Nii saabus eelmise aasta aprillis päästjatele teade, et Saku vallas Metsanurme külas põleb suvila. Päästjate saabudes oli suvila katusest leek väljas, õnneks inimesi majas ei viibinud. Hävis ligi pool hoonest. Tekkepõhjuseks arvati olevat rike elektrisüsteemis.

Samal päeval said päästjad väljakutse ka Saue valda Laitse külla, kus põles suvila. Saabudes sai selgeks, et lausleegis põleb kahekorruseline hoone ning tuli oli juba levinud ka kõrvalhoonele. Elanik oli majast ise välja saanud, kuid püüdes iseseisvalt põlengut kustutada, oli ta viga saanud ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Suvilast jäid alles vaid varemed. Ka see põleng sai alguse elektrisüsteemi rikkest.

„Et kaitsta nii ennast kui oma maakodu, tuleks hoonesse paigaldada andur. Suvilatesse on ideaalne valik nutikas andur, mis edastaks reageerijatele ka signaali, sest kui teid suvilas pole, siis on sellest vähe abi, kui andur kohapeal häiret annab,” selgitab G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

PÄRNU MAALEHT

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid