Kuuldes liigestes kahtlast raginat ja tundes vahel valugi, tasub lähemalt uurida, kas need pole mitte kuluma hakanud.
Tervis ja tervena elatud aastad on meie endi kätes rohkem, kui aimata oskame. Väga paljud inimesed aga neile antud võimalusi ei kasuta.
Ruuben Lambur elas üle kõik nõukogude aja kannatused ja koledused: kaotas oma pere ja kodu, sai mitu korda haavata ning pääses imekombel eluga kuulist, mis läbi pealuu tungis.
Hoidistamise aeg on täies hoos ja kui kõik vanad head retseptid on juba ära proovitud, võib katsetada midagi uut ja huvitavat, leida uusi komponente ja seniproovimata maitseid.
PUIDUTURU GRAAFIKUD | Hinnad tõusevad, kuid küttepuude varujatele on sügiseks rõõmsamaid sõnumeid (1)
Ümarpuiduturu suvine madalseis on pöördunud mõõdukaks tõusuks. Kuuga on kasvanud okaspuupalkide, okaspuu- ja haavapaberipuidu ning küttepuidu hind.
SUUR RIISITEST | Milline lettidel müüdav riis keeb pehmeks, milline jääb ka juhiseid järgides kõvaks? (5)
Maaleht katsetas, kas kilekotikesse pakitud riisi saab tootjate näpunäidete järgi ka söömiskõlblikuks keeta.
Teades tomati kasvuhäirete põhjuseid, saate neid vältida, kirjutab Ingrid Bender, kes on Eesti juhtivaid eksperte tomatikasvatuse alal.
Pole vast üllatav, et keerulistel sõja-aastatel koosnes vastupanuvõitlejate tuumik sportlastest. Ka tookordsetest sportlastest esimene, Paul Keres kuulus sinna. Olla sportlane tähendabki valmisolekut esindada ja vajadusel kaitsta oma riiki.
Esimene maailmasõda jääb meie ajaloolises mälus Vene revolutsiooni ja Eesti Vabadussõja varju, ehkki Eestist mobiliseeriti maailmasõtta tervelt 100 000 meest, kellest 10 000 hukkus või jäi teadmata kadunuks.
29. augustil 1949 katsetati Kasahstani stepis Nõukogude Liidu esimest tuumapommi, mis nii ehituselt kui võimsuselt sarnanes ameeriklaste Nagasakile heidetud pommiga. Ja see sarnasus polnud sugugi juhuslik.
Lugeja küsib: Minu sõstrapõõsaste lehti on mitmel aastal järjest söönud mitmesugused ussikesed. Need on enamasti sinakasrohelised ja mustatäpilised või siis rohekaskollased pruuni peaga, harvem kollakad ja mustade laikudega.
Unustage senised jutud sellest, mis riiulil on jahedam või soojem ja kuhu mis toitu panna. Külmiku kasutamisel on tähtis hoopis muu!
Kõiksugu sademete mõõtmine on ühtaegu lihtne ja keeruline – 1 mm vihma võrdub ühe liitri veega ruutmeetrile.
Meil on suvemaja kaasomandis naabriga, kes ei ela kohapeal, vaid elab alaliselt Tallinnas. Nüüd on probleem, et sellesse vanasse talumajja on vamm end sisse söönud ja niimoodi, et ühelt poolt on rikutud meie seinaosa, teiselt poolt naabri sein. Lisaks on see hallitusseen ehk majavamm tunginud ka kel...
Omaaegne valitsusjuht ja praegune ettevõtja Indrek Toome (1943-2023) rääkis 2016. aastal antud intervjuus, et Eestil on läinud hästi, ning kui mõni asi ka vussi läheb, ei pea seepärast valjuhäälselt paanikat külvama.
Vahel juhtub, et kapinurka jääb mõni toit, millele märgitud kuupäev on juba möödas. Proovisime, kui kaua on sellised piimad, vorstid ja muu veel söömiskõlblikud.Ajakirjanik Heli Raamets viis eksperimendi läbi suvel 2019, kuid saadud teadmisi tasub kõrvataha panna praegugi.
Saagid on tavalisest paremad, aga saabunud talv ei lase Peipsi kalapüügikvooti lõpuni välja püüda (3)
Novembris Eesti–Vene kalandusläbirääkimistel lepiti kokku, et koha, ahvenat ja latikat saavad Eesti kalurid tuleval aasta Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest püüda tänavusest rohkem, rääbist aga vähem ja tinti jätkuvalt ei püüta.
Me mäletame minevikust enamasti head, sest ei taha elada ja kogu seda saasta, mis on olnud, aina kaasas kanda, möönab muusik Riho Sibul.
Oktoobri viimane kolmandik juhatab sisse tõelise sügise – kuu lõpus läheme üle talveajale ja siis tunduvad päevad juba päris lühikesed. Kirkad sügisvärvid hakkavad tuhmuma ja viimane aeg on aed talveootele seada.
Kas on mingi seaduslik võimalus panna naabrid lehti riisuma? Nimelt kasvab meie krundi piirist umbes kahe meetri kaugusel naabril võimas tamm, nüüd on tammelehed langenud ja läänetuul on enamiku lehti minu krundile puhunud.
Artikkel ilmus Maalehes 2016. aasta augustis.Avalikustatud USA luuredokumendid ja Nõukogude Liidu kõrge ametniku tunnistused viitavad, et Mihhail Gorbatšov valmistus riigis eriolukorda välja kuulutama juba enne augustiputši.
Täna suri 69-aastasena Eesti ajakirjanik, poliitik ja humorist, Torgu kuningas Kirill Teiter. Avaldame uuesti 2017. aastal Jüri Aarmale antud intervjuu.
Eesti Vabariik müüs aastatel 1920–1940 tuhandeid tonne võid Inglismaale ja Saksamaale, ülemaailmsel võivõistlusel 1937. aastal tõusis Eesti või kõrgele teisele kohale Taani järel.
Vanasti ei olnudki talus asju, mida oleks tulnud kangesti ära visata, ebavajalik pandi kõrvale oma aega ootama. Mis võõrale tundub praegu vana kolu, räägib omainimesele rohkem kui paks ajalooraamat.
28. novembril 1918 alustas Punaarmee pealetungi piirilinn Narvale. Algas Vabadussõda – võitlus Eesti riigi iseseisvuse eest.
Üheksa aastat tagasi ilmus Maalehes kirjutis “ Tomskist Tapale ja tagasi ehk Lugusid raudteeinsener Karl Vainost ”. Midagi jäi toona siiski kirjutamata. Püüame tõsta saladuseloori teemalt, kas äsja 98-aastasena surnud siberlane Karl Vaino siiski mitte ise ei pidanud plaani siitmailt Moskvasse jalga ...
Mati Nuude sõbrad usuvad, et kui Mati oleks praegu meie hulgas, kõlaks tema võimas hääl endiselt lavadel. Taasavaldame selle puhul 13.02.2016 ilmunud artikli.
Kunagine kuulus esilüpsja Leida Peips tähistas 1. veebruaril oma 85. sünnipäeva. Taasavaldame viis aastat tagasi avaldatud artikli, kui Maaleht käis juubilari lugejate nimel õnnitlemas. *Artikkel ilmus 16.02.2017
MAALEHE ARHIIVIST | Leonhard Lapin: Parem olla kunstnik kui ärimees (1)
Lisatud noorpõlve pildidSuri armastatud kunstnik, poeet ja arhitekt Leo Lapin. Avaldame legendi mälestuseks 2012. aastal avaldatud intervjuu, mil ilmus tema luulekogu „Armastades“.