Kui usklikud tütarlapsed korraldasid palvuse, kus anusid jumalaema, et too hakkaks feministiks ja ajaks nende äsjavalitud presidendi minema, tõlgendasid sealsed juristid performance’it huligaanitsemisena ja mõistsid neiud kaheks (oodati seitset) aastaks vangi. USA president kutsus kohe kokku kabineti erakorralise istungi, sest “selline sündmuste areng võib ülemaailmselt inimeste isikuvabadust ohustada”.

Kui kusagil miski võib ohustada isikuvabadust, tuleb reageerida resoluutselt. Toetada õiguste nõudjaid. Jätame Egiptuse riigipöörde järgse poliitilise ja majandusliku arengu korraks kõrvale, vaatame õigusi. Egiptuse parlament tahab seadustada meeste õiguse seksida oma surnud naisega kuni 6 tundi pärast naise surma.

Miks abielumees ei või oma abielulisi kohuseid jätkata, kuni laip ei lagune? Keelamine on puhas silmakirjalikkus. Hiljuti ei olnud lubatud ka homofiilia, praegu ei ole lubatud homofoobia (tegu on küll pigem vastikustunde kui foobia ehk hirmuga).

Järjekindel olles peaks ka nek­rofoobia tunnistama taunitavaks, seegi irratsionaalne jälestamine. Pärast ajusurma on laip toormaterjal, millelt võib võtta organeid siirdamiseks.

Iga seisukoht on irratsionaalne, olgu ta asjaosalise enda jaoks kui tahes ainuõige ja põhjendagu ta seda traditsiooniga või “loodusteaduslikult”.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega