Aasta Põllumehe kandidaatide tutvustused

Loe rohkem tänavuste aasta põllumeeste kandidaatide kohta ja hääleta oma lemmiku poolt.

Pank ei uskunud maakarja, Viktoria Gošovski usub

77pealise maatõugu piimakarjaga on Viktoria Gošovski tõusnud Eesti­maal suurimaks maatõu aretajaks, kaitstes missioonitundeliselt kohalikku põlistõugu.

Ave Haamer muudab talutootmise suunda

Lõuna-Eestis Viluste külas majandav Haameri talu perenaine Ave Haamer tegeleb koos Jürgen Vijaga nii sea­kasvatusega kui ka teraviljatootmisega.

Rägavere mõisaproua tegutseb kui lambafarmer

Pille Hammerbeck peab koos abikaasa Morganiga Rägavere mõisas Eestimaa üht suuremat lambakarja, olles oma mehele igati toeks lammaste pidamisel, liha ning nahkadega kauplemisel.

Ille Kasvand pakub parimaid kodumaiseid õunasorte

Halika Õunatalu perenaine Ille Kasvand on koos perega rajanud Eesti ühe suurema kaasaegse õunaistanduse, kus toodetakse 300 tonni õunu aastas.

Pealinna tüdruk tõusis lihaveisekasvatajate eestvedajaks

Tallinnast pärit Airi Külvet on aastatega rajanud vanaisa tallu eeskujuliku lihaveisekasvatuse, asutanud MTÜ Liivimaa Lihaveis ja esindab tootjaid rahvusvahelistes ühendustes.

Osa maasikasaaki jäi põllule hallitama, aga maasikakasvataja Janika Lindsalu on raskustega harjunud

Maasikakasvataja Janika Lindsalu põldudelt jäi töökäte puudusel tänavu noppimata osa marjadest, nüüd päästab ta ukrainlastest töötajate abiga hilisemat maasika­saaki, mida korjatakse neil päevil.

Kaja Piirfeldt inspireerib noori põllumehi

Põllumeeste koolitaja, noortalunike eestvedaja ja taluomanik Kaja Piirfeldt on mitmel korral valitud Harjumaa parimaks piimatootjaks. Perenaine kannab ka parima kutseõpetaja tiitlit.

Lahemaa rahvuspargi kujundaja Diana Pärna

Diana Pärna hooldab lihaveistega pool­looduslikke kooslusi ja rannaniite Lahemaal, et rannajoon meie rah­vus­pargis paistaks pilli­roost välja ning kaoksid võsastunud karjamaad.

Erika Pääbus võlub Andre talupiima juustuks

Erika Pääbus on koos peremees Aivar Alvis­te­ga rajanud Andre Juustufarmi, kus toodavad Gouda tüüpi juuste, mis on pälvinud rohkelt medaleid ja tunnustusi rahvusvahelistelt messidelt.

Karin Tiit töötas taluköögis välja tervislikud kanepitooted

Tammejuure mahetalu peretütar Karin Tiit pälvis omatoodetud kanepiõliga parima mahetoote tiitli ja ekspordib nüüd kanepitooteid ka välismaale.

Kange saare naine Anne Tiitma on talupidaja, lüpsja ja firmajuht

Rauniku talu perenaine Anne Tiitma peab Sõrve poolsaarel mere ääres piimakarja, kasvatab lihaveiseid ning on andnud ka oma lastele edasi armastuse maaelu vastu.

Noor perenaine lüpsis juba 11-aastaselt lehmi

Krista Tõnuri võttis vanematelt Hüpandi talu juhtimise üle 22aastaselt maaülikooli tudengina. Toona 30pealist piimakarja on ta veidi suurendanud ja plaanib uue lauda ehitust.