Septembris tuletasin meelde, et 2015.a. puudeks on valitud kikkapuu ja kukerpuu. Kuna kikkapuust on vähem räägitud ja kirjutatud, siis on õige aeg temast kord veel juttu teha. Sedapuhku juba valminud viljade aegu.

Pildil olevad omapärase välimusega viljad leidsin ühest külaaiast, kus peremees oli ühel aastal kikkapuupõõsa sõstarde vahelt maha lõiganud. Asemele kasvas aga uus põõsas ja hakkas erksavärvilisi vilju kandma. Kikkapuu pidavatki hästi pügamist taluma ja sobib kasvatada aias ilutaimena.

Minu metsas kasvab kolm kikkapuud, kuid puude varjus ei jätku neile seal piisavalt valgust, et õitseda ja sügisel viljuda. Pärast metsa hooldustöid said need kikkapuud muu võsa varjust küll välja päästetud ja edaspidi tahan neil silma peal hoida. Ehk õnnestub oma metsas kord ka kikkapuu vilju näha.

Kikkapuu vili on lai kupar, mis valmides avaneb, jaguneb neljaks ning nähtavale tuleb üks või rohkem oranžikat seemet. Kikkapuu vili on mürgine, õnneks ka väga kibe, mis ei ahvatle neid maitsma. Küll saab kikkapuud paljundada seemnete abil ja nii võivad linnud neid looduses laiali levitada.