Foto: Priit Simson

Eesti kunsti elav klassik Ilmar Kruusamäe võttis Paidesse kaasa oma kuulsad teosed eri aegadest ja rääkis juurde lood, mis iseloomustavad Eesti rabelemist kohta, kuhu oleme välja jõudnud.

Maalehe ettevõtmisele “Jäädvustame Eesti elu” laekus hulgaliselt lugusid paikadest, persoonidest, hetkedest ja sündmustest.

Nüüdseks on enamik lugudest soovijatele tutvumiseks üleval meie veebilehel.

“Meie soov jäädvustada praegune Eestimaa läbi lugude ja maalide on puudutanud paljusid inimesi,” sõnas Maalehe peatoimetaja Andres Eilart. “Eriti hea meel on selle üle, et lugusid laekus väga erinevatest Eestimaa paikadest. Sarnaselt Maalehega ei kajasta need lood üksnes pealinna elu, vaid räägivad Eestimaa eri maasoppidest ja Eesti inimestest.”

Laekunud lugude seast valivad kunstnikud omakorda inspireerivaimad ja maalivad nende põhjal pildid. Maalijatena osalevad teiste hulgas eesti kunsti suurkujud. Samuti löövad ettevõtmises kaasamaalitudengid ja maaliringid üle Eesti. Maalid valmivad selle aasta jooksul. Lugudest ningmaalidest antakse 2017. aastal välja raamat, toimuvad esinduslikud kunstinäitused nii Tallinnas kui ka mujal üle Eesti.