Ennu totaalne muutumine Foto: Bianca Mikovitš, Maaleht

Väikeste maaliliste valgete majakestega linn on ilus ning turistide rohkuse tõttu kaunis vabalt võttev kasutatava raha suhtes. Kedagi ei saadeta vahetama liire ning kõikjal võtavad kaupmehed vastu liire. Kui aga maksta eurodega, siis vahetuseks võib samuti saada tagasi liire.

Nii juhtus ühe grupiliikmega, kes enne saarelt lahkumist avastas, et tal on taskus 20 liiri. Mida nendega teha? Vahetamiseks vähevõitu, allesjätmiseks palju.

„Sa mine tee endast õige foto,“ soovitasid kohe lahkelt teised. Soovitus oli õigustatud, sest muuseumiõues, kus istuti, oli väike fotoboks koos uhkete mantlite ja peakaktetega. Mehed muudeti hetkega sultaniteks, naised aga looride tagant piiluvateks idamaisteks salapärasteks kaunitarideks.

Nii sai Lõuna-Eestis elavast Ennust minutiga uhke isand, keda naised kohe „Sajandi armastusest“ tuttava Suleimaniga asusid võrdlema. See ei jätnud omakorda külmaks ka mehi ja nii moodustus boksi juba järjekord. Sealsed neiud ei olnud kadedad – 10 liiri eest trükiti soovijale välja foto kas mõõga või vesipiibuga.

Totaalne muutumine ühe hetkega mõne euro eest pole ju paha tehing. Igas mehes on lõpuks kübeke sultanit.