Maalehe fotograaf SVEN ARBET tähistas kuu alguses 65ndat sünnipäeva. Sel puhul tõid kolleegid oma isiklikest arhiividest välja mõned varjatud kaamera kaadrid, mis näitavad viimased 16 aastat Maalehes töötanud Sveni tema argiste tegemiste juures.

Nagu näha, tegemist pole just istuva tööga. Toimetus õnnitleb ning loodab enda ja lugejate pärast, et see aparaat niipea veel nagisse ei jää!

Kas näete puu all haruldase lendorava veelgi haruldasemaid riisiterasuuruseid julgakesi? Õnneks tegi Sven neist pildi ära, me ei pea keegi seal niiske puu all ukerdama.

REIN SIKK

Tulevane piltlik omas juba nooruses oskust eeskujulikult kaamerasse vaadata.
Heiki Maibergi erakogu
Sven (see pisike) ja praegune kolleeg kujundaja Heiki Maiberg 60 aastat tagasi.
Heiki Maibergi erakogu
Eksperiment: kuidas teha kondoomiga lõket. Mõte oli selles, et kondoom valatakse vett täis ja siis peaks see läätsena päikese­kiiri koondades vähemalt paberi hõõguma panema. Aga ei pannud. Sven arvas, et viga on päikeses ja haaras luubi, et tõestada: see ei tee kondoomigi auku sisse! Tal oli õigus. Artikkel “TEST: Kuidas ilma tikkudeta tuli üles saada?” ilmus 2018. aasta juunis.

Bianca Mikovitš

2018. aasta kevadel hakkas Maalehe ajakirjanikele tunduma, et maapoiss Uudo Sepp pürib superstaari tiitli poole. Sestap sündis temaga intervjuu ja Sven utsitas noormehe lõpuks sellelt platvormilt hooga alla hüppama. Keegi viga ei saanud.

Bianca Mikovitš

Nii pildistatakse kirikuõpetajat. Keila vaimulik Matthias Burghardti jäädvustamiseks oli kõige parem poos see, kus tema seisis, aga Sven istus värava ees teel.
Bianca Mikovitš
Pikali kui pudel: aga kuidas teie käsitööõlut tavaliselt pildistate?
Rein Sikk
No ja edasi? Mõningad aastad töötas Maalehes kujundajana Sveni abikaasa Merike. Sellel pildil nuputab loov tandem esikaanele piimateemalist pilti.

Bianca Mikovitš

Välja tuli selline.
Intervjuu Karl-Erik Taukariga sündis väga kiiresti. Üheks põhjuseks see, et autor Jüri Aarma ei sallinud, kui midagi venis, ja mehed leidsid kiiresti ühise keele. Sven teadis Tallinnas üht metsikut nurgatagust, kus pilte teha, ning fotod tulid head.

Bianca Mikovitš

Kui ise oled endas kindel, siis seisa kas või kiigel, oma asja saad ikka tehtud.
Bianca Mikovitš
Ronib nagu orav ega tee teist nägugi. Fotograafid võiks oma väikseid fitnessikursuseid anda. Sven, ehk pensionile jäädes saad selleks aega?

REIN SIKK

Palun seiske veel serva poole! Julgemalt-julgemalt! Saaremaa mees Ülo Tohv ütles hiljem, et sellist asja polnudki talus veel ette tulnud ja sellest pole midagi, et katusele need mõned mõlgid tulid.

Bianca Mikovitš

Orhideejaht Saaremaal.
Tänavune pehme jaanuar ei läinud meist mööda: Sven seletas seda kuidagi nii, et astus mättale, see aga kadunud jala alt ära. Mis seal nüüd täpselt oli, aga üleni mudasena ta kõrgepingeliini alt tuli.

Erakogu

Maalehe Eduard Vilde teemaline toiduprojekt oli üks neid kordi, kus korvpallurikasvu piltnikul pikkust väheks jäi. Me kõik teame, et ilu nimel tuleb pingutada! Toimkond hoidis siiski hinge kinni ja mõtles, et isegi kui ta sealt nüüd kukub, on niiske maapind pehme ja ehk luid ei murra.

Mari Peterson

2005. aasta 9. mail sõitis president Arnold Rüütel mitte Moskvasse, vaid Vargamäele, kus teda tervitas Albu vallavanem Kalju Kertsmik. Sven seisis loomulikult kohe kõrval, sest tagareast oma lugejatele häid pilte ei too. See on amet, kus tagasihoidlikkust saab endale lubada töövälisel ajal.
Erakogu