Reisinädalal kõrvetas päike kohati päris korralikult - tipphetkel näitas meie bussiaknast nähtud termomeeter lausa +36°.

Ujumiseks mitte väga sobiv merevesi Costa del Soli kiidetud päikeserannikul valmistas küll paljudele pisukese pettumuse.

Ent seda enam oli põhjust rõõmu tunda, et Maalehe reisilised ei takerdunud tavalistesse puhkajalõksudesse - minna ainult randa peesitama.

Pole muidugi hukkamõistetav seegi, kui päikesejanus eestlane rannailmaga liival lesida tahab, aga oleks ikkagi päris kahju, kui Andaluusia kogu ilu, elu ja sajandite, et mitte öelda tuhandete aastate kultuur seejuures nägemata-tundmata jääks. Mis Maalehe reisil loomulikult juhtuda ei saanud.

Olla kohal ehtsal härjavõitlusel Bazas, fiestal väikses mägikülas, kus John Deere'i traktorite järel uhkelt kaunistatud härjavankrites kümned flamenkorõivastes tüdrukud ja hobustel väikesed kohalikud poisid. Näha Gibraltari suurejoonelist kaljut, Alhambra maurideaegset lossi ning imelisi aedu, El Rociot kui tõelist vesternipaika, kuhu palverändurid oma 50päevaseid retki teevad, Sierra Nevada mägesid ja oliiviõlitehast kümnete mitmetonniste elegantsete õlikannudega - need esimese hingetõmbega kirja saanud märksõnad on loomulikult vaid väike osa nädalaga nähtust.

Pisut rohkem reisimuljeid saate lugeda järgnevatelt lehekülgedelt. Veel rohkem reisijutte ja pilte on vaatamiseks üleval Maalehe veebikodus maaleht.ee. Päris kõike toimunut nägid-kuulsid loomulikult ainult need, kes olid ise kaasas.

Oli jälle üks uhke reis, kindlasti väärt jätkama juba 15 aastat tagasi alanud ning loodetavasti veel kaua jätkuvat Maalehe reiside legendaarset sarja.

Suur tänu reisibüroole Germalo ja kõigi meie gruppide giididele, reisisaatjatele ning bussijuhtidele sisuka ja sujuva reisi eest, mis samas polnud ka loodetavasti liiga koormav neile reisilistele, kel eluaastaid pisut rohkem. Vähemasti meie grupis, kus olid ka kõik 20 reisivõitjat Maalehe tellijate seast, tundus rahulolu reisil nähtu ja kogetuga päris üldine.

Aasta pärast siis kohtume jälle - teel Maalehega Sitsiiliasse!