Maaleht

Jaan Mettiku ja Pille Hermanni kirjutatud raamatust leiate soovitusi, milliseid vähem levinud võõramaiseid taimi tasuks oma koduaias katsetada. Mõned neist on kaunid, teised kasulikud ning kolmandad lihtsalt ootamatult põnevad. Peale selle tuleb juttu soovimatutest tulnukatest, kelle suhtes tasub olla ettevaatlik.


Ühe ilusa ja maitsva võõrliigina tutvustavad nad oma raamatus maapirni, millest pärineb ka järgmine katkend.

Kui teis on imepisike soov olla aednik, kuid aega ja teadmisi napib, siis on maapirn taim, kellega võiks teha esimesed katsetused. Tema kasuks räägib lopsakas kasv ja ta pakub nii silmailu kui ka kõhutäidet.
Maapirn

Shutterstock

Tegu on vähenõudliku, kuid võimsa taimega, kes võib kasvada isegi 2 m kõrguseks. Õisi saab nautida augustist oktoobrini, need sobivad lõikelilledeks ja säilivad vaasis hästi. Juuremugulad sünnivad süüa ja on väga maitsvad, pisut vaeva tuleb näha ainult puhastamisega.

Kõige lihtsam on temaga suhted luua, kui pistate juuremugula varakevadel mulda umbes 10–15 cm sügavusele, taimede kaugus olgu 30–40 cm. Kõige keerulisem on ehk see, kust saada kätte vana algupärane sort – pigem tasub seda küsida tuttavatelt aiapidajatelt kui aiaäridest. Arvestage, et tegu on hiiglasega, seetõttu andke talle ruumi kasvada nii kõrgusesse kui ka laiusesse. Võimalusel valige päikeseline kasvukoht – ta saab küll ka poolvarjus hakkama, kuid siis ei ole õitsemine nii rikkalik. Kui soovite korralikku saaki saada, kandke hoolt, et taim saaks kuival perioodil piisavalt vett. Haigused ja kahjurid maapirni ei ohusta – jällegi üks mure algajal aednikul vähem. Saaki korjake hilissügisel, osa mugulaid võivad talvekski mulda jääda, siis on neid mõnus varakevadel kaevama minna ja pärast pikka talve on nad heaks kosutuseks. Jahedas võivad mugulad säilida mitu kuud.
Maapirn täies õiteilus.
Shutterstock

Juuremugulad on maitsvad nii toorelt krõmpsutamiseks kui ka soojades roogades. Lihtsa püreesupi valmistamiseks keetke maapirnid pehmeks, valage üleliigne vesi ära, lisage rõõska koort, sulatatud juustu, soola, pipart, püreestage, laske keema, ja ongi maitsev supp valmis. Loomulikult võib koore asendada kookospiimaga, lisada küüslauku ja sibulat, praadida sisse singitükke, kanaliha või lisada riivitud juustu, peale puistamiseks maitserohelist.

Leotage rosinaid brändis vähemasti tunnike, võib ka juba eelmisel õhtul ligunema panna. Vahustage või suhkruga, lisage rosinad ja tükeldatud pähklid, seejärel ükshaaval munad. Pärast iga muna segage ja lisage üks lusikatäis jahu.


Arvestage, et tegu on hiiglasega, seetõttu andke talle ruumi kasvada nii kõrgusesse kui ka laiusesse.

Seejärel lisage kogu jahu, küpsetuspulber, maitseained, sool, viimasena šokolaaditükid ja ettevalmistatud maapirn. Segage kõik ained hoolikalt läbi. Küpsetage 20 cm läbimõõduga ümmarguses vormis 180 kraadi juures 50 minutit.

Kui kook valmis, võtke see ahjust välja ja laske jahtuda, alles seejärel katke kreemiga. Kreemi tarvis segage toorjuust ja suhkur, lisage sidrunimahl. Tõstke kreem jahtunud koogile ja puistake peale riivitud šokolaadi.


Koos tänase Maalehega on veel viimast nädalat võimalik osta Targu Talita käsiraamatute jätkusarja avaraamatut “Kõige vastupidavamad püsililled”