FOTO ja VIDEO | X Maalehe maadlusturniiril nägi, et vabamaadlusel on Eestis tulevikku


Täna pärastlõunal said lõpu kaks päeva kestnud X Maalehe ja Maaspordikeskuse võistlused vabamaadluses, kus selgitati välja parimad maadlejad 71 poisi ja 18 tüdruku seast.

Kuigi vabamaadluses võisteldakse üle Eesti pea igal nädalal, siis Maalehe maadlusturniir on ainulaadne selle poolest, et mõõtu võetakse ka kehaliste katsetega – tõmmatakse lõuga, hüpatakse hoota kaugust, tehakse joonejooksu ja sillaringe ning heidetakse heitekotti.

"Need, kes maadluses nii head pole, saavad end tõestada teisest küljest ning vastupidi," ütleb võistluseid juba kümnendat korda korraldanud Toomas Tammik Koeru maadlusklubist.

Paide spordihallis valitsenud meeleolust saate paremini aru, kui vaatate intervjuud meeste absoluutkaalu võitja Rudolf Pragiga Põlva maadlusklubist Lapiti.

Võistlused meelitasid kohale noori Kohtla-Järvelt, Tallinnast, Pärnust, Türilt, Viljandist, Põlvast, Väike-Maarjast, Jõgevalt ja Keilast.

Üht või teist värvi medali võrra rikkamana sõitsid koju neist pea kõik, kuna erinevaid kaalukategooriaid oli mituteist – alustades 32 ja lõpetades üle 80 kilogrammiste kuni 16-aastaste ehk kadetivanuses maadlejatega.

Maalehe maadlusturniir on kümne aasta jooksul püsinud vaat et muutumatuna, olles lisaks Paidele toimunud ka Koerus, Jõgeval, Väike-Maarjas ning Tartus. Nii saavad noored igal aastal enda arengut jälgida.

Seotud lood:

Tammik leiab, et viimastel aastatel on maadlusel Eestis küllaltki head ajad, mille tõestuseks on seegi, et mainekatel tiitlivõistlustel järjest medaleid nopitakse, olgu nimetatud kasvõi Tudult pärit Epp Mäe saavutused.

"Väga hea, et treenerite toetussüsteem liigub õiges suunas. Treenerid on noore kasvamisel väga olulised, tegeledes muuhulgas väärtuskasvatuse ning distsipliiniga," ütleb Tammik.

Tema sõnul tagab spordiklubide head tulemused pikaajaline stabiilne tegevus ning ta toob kõige tugevamate Eesti maadlusspordiklubidena välja Viljandi Tuleviku ning Kohtla-Järve Kuldkaru.

Ühtlasi on maadlejad head kätelkõndijad, võitjaks kuulutati Marat Muhhmetzjanov Kuldkaru spordiklubist.

Kaamera ette tuli ka legendaarne Järvamaa maadlustreener Mati Sadam, kes leiab, et üha rohkematele noortele meelepärane tubane elu annab ka maadlustrennides tunda. See-eest on tüdrukud maadlusmatil julgemaks muutunud.

Loe veel

Vaata ka galeriid autasustamiselt, kus tunnustuse andsid teiste seas kätte Kaitseväe juhataja Martin Herem, riigikogu liige Johannes Kert, maadlusveteran Indrek Teder, Eesti Maadlusliidu juhatuse liige Hergo Andruse ning Maaspordikeskus SA nõukogu esimees Tõnis Kõiv.

Tulemused
Kehalised katsed

32 kg
1 Nikolai Golovkin Kuldkaru
2 Mario Aganitš Englas
3 Siim Argos V-Maarja
4 Maikel Beljajev Kuldkaru
5 Jakob Tikerpalu Korrus 3
6 Robin Mathias Engaste V-Maarja
7 Üllas Närripä JMM
8 Richard Muska Tulevik
9 Romet Poolakese Ramm

35 kg
1 Rene Talts Tulevik
2 Kaspar Grauen Kotkase
3 Ivan Rist Palusalu SK
4 Virgo Raja V-Maarja
5 Kaarel Koobas Tulevik
6 Hendri Vesper Vändra SKP
7 Rasmus Milvek Vändra SKP
8 Oliver Palmiste Ramm
9 Kened Mägisalu Vändra SKP

38 kg
1 Oliver Grauen J. Kotkase
2 Rasmus Tõnismäe Leo
3 Ken Martin King JMM
4 Marten Kaljur JMM
5 Sandre Loit Tulevik

41 kg
1 Janar Lips Tulevik
2 Marat Muhhmetzjanov Kuldkaru
3 Jan Siim JMM
4 Karel Kuurmaa JMM
5 Rasmus Peets JMM

45 kg
1 Tristan Aleksandrov Tulevik
2 Timor Arusaar JMM
3 Carl Nilov Leo
4 Nikita Totmjanin Kuldkaru
5 Mikk Martsepp JMM
6 Lauri Kallas JMM
7 Magnus Raidvere Korrus 3

48 kg
1 Brent Bürkland JMM
2 Maksim Muratov Palusalu SK
3 Sander Suitsberg JMM
4 Kardo Tamm Tulevik

51 kg
1 Nikolai Tarassov Kuldkaru
2 Stefan- Lauri Mölder RJK Leola
3 Vlad Jartšuk Kuldkaru
4 Kristjan Jaago V-Maarja
5 Joel Visnapuu V-Maarja

55 kg
1 Karl-Heinrich Kajakas JMM

60 kg
1 Kirill Skiller Kuldkaru
2 Aimar Alksnis Tulevik
3 Karl Lehis JMM
4 Andri Jaan Lall JMM

65 kg
1 Hanno Käärik Lapiti
2 Erik Tšernikov Kuldkaru
3 Ott Otterkalu Leo
4 Virgo Suun JMM

71 kg
1 Ander Järv Ramm
2 Sander Roosileht Juhan
3 Aleksei Saulits Kuldkaru
4 Jurgen Hansen Lapiti
5 Aron Aun Juhan
6 Remo Riivik JMM
7 Günther Vaaro Leo

Maadlus
Tüdrukud

33 kg
1 Polina Timšina Palusalu SK
2 Eha - Ester Laube Ramm
3 Karin Koobas Tulevik
4 Emily Vislapu JMM
5 Mia - Jessica Möldre RJK Leola

37 kg
1 Anu - Liis Raudsepp V-Maarja
2 Lisete Erik Vändra SKP
3 Kädi - Loviise Kört Lapiti

44 kg
1 Elisbeth Tikerpalu Korrus3
2 Lisette Böttker MK Juhan

Absoluutkaal
1 Tiia Triin Tomson Leo
2 Eva-Maria Raudsepp V-Maarja
3 Sandra Plamus MK Juhan
4 Teele - Helena Palu Tulevik
5 Anabel Oja Lapiti
6 Mirjam Kask MK Juhan
7 Nele Maripuu Leo
8 Ragne Kuurma JMM

Poisid

32 kg
1 Nikolai Golovkin Kuldkaru
2 Maikel Beljajev Kuldkaru
3 Siim Argos V-Maarja
4 Robin Mathias Engaste V-Maarja
5 Romet Poolakese Ramm
6 Üllas Näripa JMM
7 Richard Muska Tulevik
8 Jakob Tikerpalu Korrus3
9 Mario Aganitš Englas

35 kg
1 Rene Talts Tulevik
2 Kaspar Grauen Kotkase
3 Virgo Raja V-Maarja
4 Kaarel Koobas Tulevik
5 Ivan Rist Palusalu SK
6 Hendri Vesper Vändra SKP
7 Rasmus Milvek Vändra SKP
8 Kened Mägisalu Vändra SKP

38 kg
1 Oliver Grauen Kotkase SK
2 Rasmus Tõnismäe Leo
3 Sander Loit Tulevik
4 Ken Martin King JMM
5 Marten Kaljur JMM

41 kg
1 Janar Lips Tulevik
2 Marat Muhhmetzjanov Kuldkaru
3 Karel Kuurmaa JMM
4 Jan Siim JMM
5 Rasmus Peets JMM

45 kg
1 Timor Arusaar JMM
2 Nikita Totmjanin Kuldkaru
3 Carl Nilov Leo
4 Mikk Martsepp JMM
5 Magnus Raidvee Korrus3
6 Lauri Kallas JMM
7 Tristan Aleksandrov Tulevik

48 kg
1 Brent Brükland JMM
2 Kardo Tamm Tulevik
3 Maksim Muratov Palusalu SK
4 Sander Suitsberg JMM

51 kg
1 Nikolai Tarassov Kuldkaru
2 Vlad Jartšuk Kuldkaru
3 Stefan - Lauri Mölder RJK Leola
4 Joel Visnapuu V-Maarja
5 Kristjan Jaago V-Maarja

55 kg
1 Karl - Heirich Kajakas JMM

60 kg
1 Kirill Skiller Kuldkaru
2 Karl Lehis JMM
3 Andri Jaan Lall JMM
4 Aimar Alksnis Tulevik

65 kg
1 Hanno Käärik Lapiti
2 Erik Tšernikov Kuldkaru
3 Virgo Suun JMM
4 Ott Otterkalu Leo

71 kg
1 Aleksei Saulits Kuldkaru
2 Sander Roosileht Juhan
3 Aron Aun Juhan
4 Jurgen Hansen Lapiti
5 Ander Järv Ramm
6 Güther Vaaro Leo
7 Remo Riivik JMM

80 kg
1 Robyn Paulberg Leo
2 Carlos Oras Lapiti
3 Peeter Pragi Lapiti
4 Ragnar Kuurmaa JMM
5 Reno Laht JMM
6 Carlos Erol Tulevik
7 Renee Paatsi Leo

Absoluutkaal
1 Rudolf Pragi Lapiti
2 Kennet Künnarpuu JMM